| iloveanymusic a întrebat:

vreau un ombre dar am fost vopsita inainte... se prinde culoarea de parul meu saten inchis sau nu?

Răspuns Câştigător
| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Vopsea blonda peste par saten natural, da prinde, dar peste unul deschis nu.Ai nevoie de o decoloratie in prealabil.Foloseste pudra decoloranta si oxidant de 6% iar dupa aceea da-te cu nuantator blond argintiu sau blond cenusiu ca sa anulezi tenta de galben si portocaliu.

2 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Nu se prinde, blondul se obtine decat prin decolorare, asa ca cel mai bine te duci la un salon bun din orasul tau, pentru ca un ombre reusit acasa iese foarte greu si nu cred ca vrei sa ai o linie dreapta care desparte parul tau natural de culoarea deschisa, in niciun caz sa nu te faci blond pui.Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, incearca o vopsea deschisa sau kitul de la l'oreal pentru ombre.happy