| Shine a întrebat:

Vroiam sa stiu daca a folosit cineva uleiul de ricin pentru. cresterea parului. Nu vreau sa aud "da, e bun" doar pentru. ca asa scrie peste tot. Vreau sa aud parerea unei persoane care l-a folosit. Multumesc anticipat!

10 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna. Am incercat, functioneaza. Depinde oricum si de organismul si tipul tau de par, la mine la facut mai puternic, mai mult volum, si chiar a crescut mai repede.

Eu foloseam 2 galbenusuri, si vreo 2-3 linguri de ulei de ricin. Pe parul ud, imi dadeam cu putina apa, cat sa fie umed, apoi puneam masca pe cap. Stateam o ora cu ea.
La problema cu cat sa pui, etc, depinde si de lungimea parului tau.

Ai grija sa clatesti foarte, foarte, foarte bine!

Bafta! :* p

| Aiicha a răspuns:

Eu l-am folosit, si mi-a crescut parul mai lung si mai des.Dar asta nu inseamna ca iti creste peste noapte.Eu l-am folosit toata vara adica trei luni.Numai sa fii atenta cum il folosesti,te dai seara cu el si a doua zi te speli.S-ar putea sa te alegi si cu matreata, mie mi sa ingrasat parul in perioada aceea, de eceea trebuie sa te speli foarte bine pe cap.winking

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu l-am folosit la un moment dat si e foarte bun. Dar trebuie sa ai rabdare. Adica rezultate reale se vad dupa cam 6 luni de folosire, in ritm de o zi da, o zi nu. Daca sari peste folosiri ca ti-e lene, rezultatele pot lipsi.

| alinoovsky a răspuns:

Salut! Eu l-am folosit si iti pot spune ca da rezultate.Il folosesc de mica si mi-a fost de mare ajutor.Inainte nu aveam un par asa frumos.Mama este cea care mi l-a cumparat,si folosind-ul inainte de fiecare baie,a inceput sa-mi creasca parul mai repede, sa-l am mai frumos, mai bogat si mai stralucitor. Sper ca te-am ajutat!

| ynna93 a răspuns:

Da eu l`am folosit.si era o reteta in care scria ca trebuiesa dai pe tot parul`.si sa masezi.deci iti dai seama cum se facea parul` cu ulei de ricin.era unsuros si dupa 15 minute era tare cand clateam spalam cu sampon abia reuseam sa-l scot din cap si`mi mai si cadea o gramada de fire din cauza lui(tin sa mentionez ca eu nu am probleme cu caderea parului).dar eu iti recomand o masca de la kallos cu placenta e foarta buna si stimuleaza cresterea paului. sper ca te-am ajutat.papahappy

| Gufiii a răspuns:

Mama mea l-a folosit dar nu i-a crescut parul a citit pe net ca uleiul de ricin este bun pentru caderea parului si a ajutat-o putin.P{entru cresterea parului nu cred ca este foarte bun dar poti incerca.Ps: mama mea nu isi dadea chiar mereu o dat ala vreo saptamana cred. funda?

| laura_2173 a răspuns:

Pai eu l.am folosit si iti sugerez sa nu ti.l iei ca nu ii bu...mie mi.a stricat parul si a trebuit sa ma tund

| Karinna_5223 a răspuns:

Eu l-am folosit pentru par, gene, sprincene... dar sfatul meu e sa te folosesti cu ulei de brusture pentru cresterea parului... Eu chiar acum mi-am facut o masca din ulei de brusture. Sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-am incercat si eu pentru gene,dar nu am tinut mult tratamentul(nu prea am rabdare cu asemenea tratamente,intrucat pentru gene trebuie aplicat in fiecare seara),dar, cu toate astea, s-au vazut primele rezultate intr-un timp scurt.Folosit intr-o perioada mai indelungata, cu siguranta ar da rezultate foarte bune.

| roxanyk_2677 a răspuns:

Si el l-am folosit pe mine nu prea m-a ajutat ...nu e bun...o amica de-a mea la folosit si acum poarta peruca pentru ca nu mai are par