| LikeNobodyElse a întrebat:

Sunt in Italia, e cineva care stie si a folosit produse pentru cresterea parului? Cume in tara uleiul de ricin. vreau raspuns concret, de cineva care stie sau a folosit! Multumesc

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Buna! Cea mai buna metoda pentru cresterea parului e...rabdarea. Toate se rezolva odata cu trecerea timpului. Nici uleiul de ricin nu iti va face parul sa creasca o jumatate de metru intr-o saptamana. Intr-adevar ajuta, dar foarte putin. O alta metoda ar fi masarea pielii capului in fiecare seara, inainte de culcare(stimuleaza circulatia) si ajuta la cresterea mai rapida a parului.
Pa, pa!

| LikeNobodyElse explică (pentru AutumnDay):

Nici nu as vrea un metru intr o saptamana dar totusi sa creasca mai repejor :d

5 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Hey, glumeam cand am zis atatblushing.
Stiam de asemenea de un amestec din zeama de lamaie si ulei de masline, aplicat pe par 20 de minute dupa folosirea samponului. Incearca masca asta: 3 linguri de ulei de ricin, zeama de la o lamaie, doua linguri de miere si un gabenus de ou. Maseaza bine scalpul cu amestecul si stai cu capul invelit intr-un prosop vreo 2-3 ore, dupa care te clatesti cu 1, 5 l de apa in care ai pus zeama de la o lamaie.
E foarte important sa te hranesti sanatos, multe fructe si legume, care contin multe vitamine.
O seara placuta!kiss

| LikeNobodyElse explică (pentru AutumnDay):

Si nu se ingrasa de la uleiul ala d masline.cand eram in Romania ma mai dadeam cu ulei de ricin dar ingrasa parul rau. oricum multumesc mult:*

| AutumnDay a răspuns:

Nu, uleiul de masline nu ingrasa parul, mai ales daca e folosit cu zeama de lamaie.
Pa, pa!kiss