| mirus2342 a întrebat:

Buna ziua, am aparat dentar fix de 2 saptamani si dintii se tot raresc si parca nu si-a facut aparatul niciun efect, am doar sus momentan dar o sa imi pun si jos in cateva luni, 2 maxim, mentionez ca dintii de sus sunt in fata si cei de jos dar nu ca si cei de sus, deci e bine daca se raresc?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Cum adica se raresc? Aparatul dentar indreapta dintii si ii aduce in pozitia corecta. Presupun ca mergi la control in fiecare luna, pentru a-ti strange acolo sarmulitele alea.Niciun rezultat vizibil nu va aparea dupa 2 saptamani.Eu am purtat aparat dentar 2 ani si ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimul151 a răspuns:

Întrebă medicul ortodont! El trebuia să îți explice toate lucrurile necesare înainte de ați pune aparatul, sau după ce ți l ai pus.

| AdioTPU a răspuns:

Aparatul dentar trebuie purtat maxim 2 ani pentru a vedea rezultatele si trebuie sa mergi la control periodic.