| Florentina_Alina_1994 a întrebat:

am si eu o intrebare si sper sa primesc un raspuns. La sfarsitul lunii iunie trebuie sa ma duc la o nunta si as vrea ca incepand de maine pana atunci sa slabesc 10 kg sau chiar putin mai mult, poate 15.Este posibil acest lucru? Daca stiti vreo dieta eficienta si niste exercitii care m-ar putea ajuta v-as ruga din suflet sa imi spuneti si mie.Chiar am nevoia urgenta de a slabi ca sa pot sa merg sa imi caut o rochie cat de cat acceptabila.Va rog mult, dau funda!

Răspuns Câştigător
| LoveYourLifeDelly a răspuns:

Buna kiss! Nuu te rog nu fa prostia sa slabesti brusc. Vei ramane cu vergeturi in acele locuri unde esti mai plinuta ( ca sa zic asa )... O sa iti fie rusine de tine. Incearca sa slabesti nimeni nu iti spune sa nu o faci dar nu asa brusc deoarece mai risti si cu sanatatea. Pot aparea anemia si alte prostii happy :d. Multa bafta si sper ca te-am ajutat! kiss

| Florentina_Alina_1994 explică (pentru LoveYourLifeDelly):

Iti multumesc pentru raspuns :* dar daca incep de maine cu o dieta si niste exercitii fizice cam cat as putea slabi pana atunci? te rog sa imi raspunzi :*

| LoveYourLifeDelly a răspuns (pentru Florentina_Alina_1994):

Pai uite iti dau un exemplu : Tu poti sa le propui prietenelor tale sa mergeti la alergat pe stadion sau in parc in fiecare zii sau cum puteti acolo poti sa incepi sa joci football sau volei sau ce va place voua. E greu sa te tii de o dieta dar incerca asa : mananca multe fructe si renunta la sucuri acidulate. Eu beau apa cu lamaie si sincer nu duc dorul sucului acidulat happy... Daca mai vrei sa stii ceva poti sa ma mai intrebi si cred ca poti slabi si pana la 5 kg asta depinde doar de corp si nu te supune unui antrenament prea dur. Cum ar fi 3 ore numai alergat! NUU! nici de cum 1 ora e super si mai putin kiss. Sa imi zici ce rezultate a dat kisskiss