| CarmenGiulio a întrebat:

Buna ziua. As vrea sa cumpar de la duty free otopeni niste parfumuri dar nu ma conving preturile lor care sunt f mici ( inteleg ca au refuceri ) si am dubii in prinita faptului daca sunt originale sau nu? A mai cumparat cineva de la ei?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Originale sunt, dar de ce preturi mici? duty free au de obicei preturi mai mari nu mai mici...

| Violleta2022 a răspuns:

Din duty free nu vei cumpara niciodata fake-uri, fiindca tot ce ajunge in vama, este verificat si rasverificat de Politie, inspectori, vamesi samd.
Motivul pentru care nu doar parfumurile ci si bauturile alcoolice, imbarcamineta si incaltamintea de lux, care se vind in magazinele din toate vamele si aerporturile din lume, sunt "duty free", adica nu au taxe vamale de import si nici GST.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Mi-au făcut și mie cu ochiul acele parfumuri de pe acel SITE.
Violeta a înțeles ca din duty free din aeroport, dar ăștia si-au pus la site un nume atractiv.
Mie îmi pare ca sunt fake-uri și pozele sunt cele originale.
Adevărul e ca nu costa cât originalele și merita sa încerci cupmarandu-ti un parfum.

| IrinaMihaela15 a răspuns:

Sunt originale, parfumurile cel puțin le poți verifica codul pe diferite site uri speciale. Dacă parfumul e original ar trebui sa ți apare data fabricației și posibil data expirării a parfumului pe site ul respectiv.

| SorelPacalitul1 a răspuns:

Am avut eu o experienta neplacuta cu PARFUMURI DUTY FREE OTOPENI... care nu functioneaza in incinta aeroportului(exista si in alte combinatii de nume asociate,, parfumuri duty free online".,, parfumuri otopeni",, parfumuri duty free otopeni" si alte asemenea cu aceeasi adresa de mail si nr de tel), de unde am comandat 2 parfumuri identice si am primit in schimb 2 petarde copiate grosolan fara o valoare semnificativa! Nu pot incarca poza pentru confirmare nu stiu de ce! Teapa marca. DUTY FREE OTOPENI?

| MarcuCarmenu8qI a răspuns:

Am comandat si eu de la ei...
In loc de comanda mea (2 parfumuri) am primit unul, si nici macar din cele comandate.
Nu ii poti contacta.
Pentru curiozitate poti comanda un parfum... vezi ce primesti.

| losor a răspuns:

Nu stiu dar ceva nu imi place la duty free happy
Am cumparat de pe Elixiro si pot spune ca e 100% legit si preturi foarte bune.