| Anca_Dana_1989 a întrebat:

As vrea sa stiu daca pot sa folosesc oxidant de 3% sau de 6% in vopseaua de par. M.am decolorat, dar nu mi.a iesit uniform. Este rosiatic portocaliu. Daca imi cumpar o vopsea saten deschis si in loc de oxidantul din cutie as putea folosi un oxidant de 3 sau 6%. Pentru a uniformiza culoarea.

1 răspuns:
| mirelaalbu776 a răspuns:

Daca folosesti cu 3% iti va iesi cenusiu iar daca folosestu cu 6% va iesi blond. Preferabil in cazul tau ar trebui sa folosesti cu 3% deoarece nu se vir mai observa urmele inestetica pe care la ai acum pe par.