| NiculaeClaudiuAndrei a întrebat:

Buna ziua, cine imi poate recomanda si mie un șampon pentru par gras? Mi se ingrasa foarte repede parul

7 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

E bun și Clear

| carevaescu a răspuns:

Orice șampon normal curăță prin eliminarea moleculelor de grăsime. Cel mai probabil ai putea rezolva prin a-ți spăla parul mai des - zilnic.
Eu recomand Dove Men

| helpforyou a răspuns:

Eu asta folosesc

Sampon pentru par gras, cu urzica BIO, Life Care®

https://life-care.com/......e-care-403

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am renuntat la samponurile ce au scopul de a-ti face parul stralucitor deoarece au foarte multe uleiuri ce ingrasa. Folosesc elseve si este cel mai bun pe care l am incercat pana acum.

| NiculaeClaudiuAndrei explică (pentru anonim_4396):

Pantene cu Pro v aqua light este bun?

| MONICAMONICA13981398 a răspuns:

Bună! Pentru mine cel mai bun șampon a fost samponul Vichy fie cel pentru păr gras, fie cel purificator, eu le alternev, cand se termina unul, îl cumpăr pe celălat. Pentru scalp gras îți recomand un spalat cat mai corect ( un video bun în acest sens poti vedea pe canalul lui Sorin Stratulat-cum ne spălăm pe cap), clătit părul din abundență, iar masca sau balsamul sa nu fie aplicate pe scalp, doar pe lungimi. Evita pe cât poti folosirea plăcii sau a ondulatorului, daca folosesti cumva vreuna dintre ele pentru coafat, pentru că declanșează foarte mult productia de sebum. Sper ca te-am putut ajuta!

| MONICAMONICA13981398 a răspuns:

Scuze acum observ ca esti băiat deci ne rezumam doar la samponul Vichy fără celelalte explicații