| Miruna0909 a întrebat:

Buna ziua! Mi am facut unghiile la o colega de clasa, iar dupa o saptamana si ceva o unghie o inceput sa mi se rupa. Nici macar 2 saptamani nu o tinut, dar in fine. Nu inteleg de ce la o alta colega, care isi face si ea unghiile la colega asta, ei îi țin o lună, si mie nici 2 saptamani, de ce dracu mie de fiecare data la colega asta se rup asa repede, si altora le tin mai mult? Fac eu ceva gresit sau ea? Efectiv m-am incaltat si dupa aia s.o crapat de la jumatate. Care sunt motivele?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"Efectiv m-am incaltat si dupa aia s.o crapat de la jumatate. Care sunt motivele? "

pai asta este unul dintre motivewinking

| alina2k18 a răspuns:

Pai ai folosit unghia pe post de incaltator? laughing
Cred si eu ca se rupe, ai pus pretiune pe ea plus probabil alte mici lovituri inainte.

Banuiesc ca s-a rupt din punctul de crestere, a crapat gelul si unghia naturala sub.
Ce lungime ai?

| andreeaeml1200 a răspuns:

Daca ti le faci la oricine, cred și eu ca nu țin. De parca are experiență colega aia a ta. De cati ani face unghii? Are cursuri sau doar așa, o vazut pe Youtube cum se fac? laughing laughing

| Miruna0909 explică (pentru andreeaeml1200):

Cred ca de un an sau doi, nu stiu ce cursuri are

| andreeaeml1200 a răspuns (pentru Miruna0909):

E clară treaba.

| Cosmin3412 a răspuns:

Care unghii? De la care degete? laughing. Poate faci ceva gresit cu ele...

| Negroo a răspuns:

Poate tu ai unghiile mai fragile si colega ta le are mai dure.
Mergi la un salon si vezi care e treaba.

| AnkaD a răspuns:

Unghiile nu sunt din fier sau oțel sau eu știu ce material rezistent însă trebuie să fi atentă mai ales dacă sunt puse lungi, la încălțat am pățit-o și eu de două ori nu e nimeni de vină decât degetuțele tale. I-ați o lingură de încălțat ca să nu mai bagi degetele unde nu trebuie