| lauramiha a întrebat:

Spuneți-mi vă rog niște trucuri pentru a îmi face unghiile să crească mai repede. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Sunshine123 a răspuns:

Eu folosesc un lac de unghii tratament si imi cresc destul de rezistente si nu se rup. Lacul e Tratament unghii 8 in 1 Eveline. Daca stii ca ai unghiile subtiri o sa iti fie greu sa le lasi lungi. Daca vrei sa le intaresti pune-ti degetele intr-un bol cu zeama de lamaie pentru 10 min. Sper ca e de ajutor!

3 răspunsuri:
| AlexSalling a răspuns:

Nu iti tine mainile in frig, fa multe cu mainile, spre exemplu, scrisul te poate ajuta, si cel mai important, maseaza-ti zilnic unghiile cu ulei de masline. Iti vor creste foarte repede.

| Jouliete a răspuns:

Pai în primul rand unghiile cresc cel mai mult cand îți ții mainile in apa, deci ia un castronel pune apa calduta si stai asa un timp indelungat si fa asta cat poti de des sau spala mult cand faci curat. În al doilea rand exista lacuri tratament pentru cresterea unghiilor precum cel de la Eveline (Maximum nails growth), uite linkul: https://www.obsesiv.ro/......or-4674656

| Señor1ta a răspuns:

Le dai cu puțin ulei de ricin, si cremă de mâini ajută, când folosești cremă de mâini, masează și unghiile.