| ramonyca a întrebat:

sigh Care stie o crema foarte buna pentru picioare... Adica am niste bubite pe picioaresigh Si nu pot sa port deloc pantaloni scurti. Si care mai stie o medota buna pentru bronzat! big grin Multumescc:X

3 răspunsuri:
| alabala a răspuns:

Pentru bronzat-ulei de masline happy
pentru bubite-foloseste o crema hidratanta de la garnier.si mie imi apar dupa epilare si se duc dupa catva timp.

Sucees :*

| ani63 a răspuns:

Pentru. bubite incearca gel cu echinacea, este f. bun si pentru. cosuri s-au rani, poti incerca si cu crema triamcinolon S, se gaseste la farmacie s-au apeleaza la un dermatolog. Pt. bronz frumos foloseste unt de cacaoa, se gaseste si asta la farmacie. Sa ai o duminica placuta!

| Florina03 a răspuns:

Pentru bronzat... eu am auzit de margarinawinking am incercat si m-a prins ceva mai repede soarele decat de obicei... alta varianta ar fi sa folosesti ulei pentru bronzat din comert deoarece si protejeaza putin.ai putea incerca sa iti prepari unul amestecand ulei de masline cu cateva picaturi de ulei esential cu aroma/flori de musetel sau chiar felie de portocala daca vreihappy
totusi daca ai ten deschis sau nu ai stat inca la soare. nu te juca. poti face arsuri grave. mai bine pentru inceput foloseste crema cu protectie
pentru piciore... eu ti-as recomanda mai intai sa verifici daca nu cumva ai vreo iritatie (mergi la dermatolog) iar daca nu e grav. poti incerca cu exfoliere zilnica si sa aplici apoi o crema hidratanta de corp.