| anonim_4396 a întrebat:

Am pe picioare de la genunchi in sus niste bubite asa mici si rosi insa doar de la genunchi in sus si mi-e rusine sa port pantaloni scurti din cauza asta. Oare de la ce sunt si cu ce crema sa ma fac ca sa imi treaca? Aveti ceva sfaturi? Va rog sa ma ajutati! Multumesc.-Dau fundita-!

Răspuns Câştigător
| emiitzzy a răspuns:

Is de la caldura si mie imi apar uneori.ori i o usoara iritatie cu crema de galbenele sau o crema de corp daca nuh ai de galbeneletongue nu te ingrijora ca o sa dispara:*

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Pot fi de la caldura in mare parte, cum a zis si emiitzzy, dar astea pot aparea si de la mancare. Ai mancat ceva ori stricat, ori ceva ce corpul tau nu accepta prea bine. Asta se poate trata, cu niste ceai de musetel, adica faci niste ceai, il pui pe niste carpe ceva, si il tii pe zona respectiva. Tot la fel e buna si crema de galbenele, sau daca nu functioneaza cu niciuna, te duci la o farmacie, si ceri o alifie pentru ce ai tu.

| tuGatita a răspuns:

Sunt ori de la caldura, ori ca porti pantaloni prea stramti pe picior, ori e o iritatie de la crema depilatoare, bic sau cu ce te epilezi tu. imi apar si mie dupa ce ma epilez, dar am o crema care se da dupa epilare si imi mai trec... oricum eu m-am obisnuit.nu ma prea deranjeaza...dar foloseste o crema de corp pentru piele iritata, sensibila, de la plafar cel mai bine.sau cu un bronz le poti acoperi ff usor.