| Anonimbaby5 a întrebat:

Bunăă TPU, vreau să îmi fac un tatuaj mic cu nume si mi-e cam frica sa nu fac alergie, eu fiind alergica la vopseaua de păr și cea pentru sprâncene din comerț! Va rog care știți sa imi răspundeți, oare are legătură? MULȚUMESC

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Depinde de vopseaua cu care lucrează, ar trebui să vorbești despre asta la salonul la care vrei să mergi.

| Anonimbaby5 explică (pentru Andreeush):

Am vorbit cu fata care la executat si mi-a făcut un test de alergie si zise ca e bine că nu aș avea alergie! Sper sa fie ok sa nu am...

| Denisa0954 a răspuns:

Dacă se foloseste o vopsea organică pentru efectuarea tatuajului nu ar trebui sa ai nicio alergie

| Anonimbaby5 explică (pentru Denisa0954):

Nu stiu ce fel de vopsea a folosit, nu am întrebat dar totuși sper sa fie ok sa nu fac alergie, sunt deja peste 15 ore de cand il am, văd că e ok e putin roșu si tare, ceea ce cred ca e normal! Multumesc pentru raspuns

| Denisa0954 a răspuns (pentru Anonimbaby5):

Atunci nu prea mai sunt sanse sa faci vreo alergie. Acum ai grija de El sa nu se infecteze

| Anonimbaby5 explică (pentru Denisa0954):

Multumesc mult pentru răspuns, deci dacă în primele ore nu am făcut alergie, nu mai e cazul să mă panichez după 40 de ore de cand il am si e super ok nici roșu nu mai e!?

| Denisa0954 a răspuns (pentru Anonimbaby5):

Nu. E ok