| Marbella188 a întrebat:

Am făcut zilele trecute alergie mai severa. Presupun ca la vopseaua de sprâncene ( sunt alergica la praf, pene, polen mucegai și anestezic) Dr de familie a spus că am făcut soc anafilactic ( strănut umflarea ochilor, curge nasul, și mă strângea tare in gat, îl aveam uscat, am venit la spital, acum fac tratament, dar totuși as vrea niste păreri sfaturi de la cineva care a făcut sau a trecut printr-un soc anafilactic. Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GabyT10 a răspuns:

Nu am facut soc anafilactic dar am si eu alergii (cea cu care m-am confrutat cel mai des a fost alergia la mucegai). Evit tot ce-mi face rau tocmai sa nu ajung la soc (este foarte periculos). Mereu port cu mine pastile Aerius 5mg, iar din casa nu-mi lipsesc aceste pastile (daca nu gasesc Aerius la farmacie, cumpar Claritine 10 mg).Iti doresc multa sanatate si sper sa nu mai ai parte de nici un soc anafilactic.