| MaraMărr a întrebat:

Bunaaa! Eu vreau sa'mi cumpar o crema depilatoare de la Farmec dar nu am mai fol. creme depilatoare si nu stiu cum s'o fol. [only girl] imi spuneti cum se fol? multumiri anticipate si funda.

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Are instructiuni de folosire, ce naiba!

| Phantasmagoria a răspuns:

Inainte de dus aplica crema uniform deasupra parului ce trebuie indepartat. Crema se lasa sa actioneze intre 3 si 8 minute, in functie de grosimea firului de par, cu posibilitatea de prelungire pana la 10-12 minute daca parul nu s-a distrus.

Crema se indeparteaza sub dus cu buretele sau cu o manusa de baie, spaland suprafata cu apa calduta din abundenta, fara sapun.

Dupa folosire, se recomanda sa asteptati 24 de ore inainte de aplicarea unui antiperspirant, produs parfumat sau pentru bronzat.

Sper ca te-am ajutat!:*

| Phantasmagoria a răspuns:

@Amaryllis
De ce sa nu dea cu crema in zona genitala? Pe crema zice,,pentru indepartarea parului nedorit de pe brate, picioare, axila si inghinal".

| AnnaDee a răspuns:

Aplici pe pielea uscata si fara urme de deodorant sau sapun cat sa acopere parul ce trebuie indepartat. Astepti vreo 5-10 minute sau cu 5 minute prelungire pentru. coapsa gamba... 5-10 minute pentru. subrat, antebrat, zona pubiana.
Sper ca te-am ajutat!

| Amaryllis a răspuns:

Bună! E simplu: în ambalaj se găseşte o paleţică. Cu ajutorul ei, întinzi crema depilatoare. Laşi să acţioneze cât scrie pe ambalaj ( timpul diferă de la o cremă la alta), apoi cu aceaşi paleţică îndepărtezi crema. Pentru început este recomandat să testezi pe o porţiune de piele, să nu fii alergică. Pielea trebuie să fie curată, preferabil după duş. Ai grijă să nu dai cremă în zona genitală, doar la linia bikinilor. Oricum, pe ambalaj o să scrie mai multe informaţii.

| Amaryllis a răspuns:

@Kira: La mine asa scrie. Poate provoca iritatii.

| fuckName a răspuns:

Paii.scrie peeee ea happy.asa am inv si eu big grin