| Crisu3 a întrebat:

Bunaaa! Fetelor,voi aveti problema cu parul? Adica,voi ce va mai faceti ca sa va stea cum vreti? Eu am parul mediu, putin mai lung de umar si mai ondulat, dar dupa baie nu ia nicio forma si mi se pare ca e si putin aspru...Sincer as vrea sa renunt la ondulator sau placa pentru ca e deja putin deteriorat.As vrea niste idei de coafuri noi,usor de facut acasa, necostisitoare daca se poatelaughing As vrea sa prinda si el un onduleu frumos, aranjat... Ceva idei?big grin

Răspuns Câştigător
| blackcat99 a răspuns:

Dupa baie da-te cu un ulei de par, deoarece il face mai moale si faciliteaza coafarea. Eu ti-l recomand pe cel de la Avon cu ulei de argan. Pentru ca ai parul ondulat, o coada de cal rebela ar fi super. Iti prinzi parul, si lasi cateva suvite in afara, sau chiar bretonul, si il dai intr-o parte. Sau un coc neglijent e si el dragut. Uite, iti las un site cu mai multe tutoriale cu coafuri: http://www.eva.ro/......1466.html, si daca te intereseaza diferite produse in materie de beuty, reviewuri, NOTD-uri imi poti accesa blogul : www.beautywithblackcat.blogspot.ro

2 răspunsuri:
| ToXicDanutza11 a răspuns:

Cred ca daca til infoi putin o sa iasa ceva dragut, usor si confortabil si o sa prinda si un pic onduleu dar il infoi numai pe sus eu am parul exact ca al tau si de asta stiu prin ce treciwinking

| JoanneMarrie a răspuns:

Eu mereu după ce mă spăl pe cap îmi prin părul în coc aşa învârtit si strâns în mijlocul capului laughingpână seara când mă culc, iar la culcare îl desfac si dorm cu el aşa desfăcut şi dimineaţa are exact forma dorită de mine şi îmi stă cum vreau eu, iar de onduleuri le ador :X dacă nu reuşeşti aşa încearcă cu spumă, o să vezi că o să ai nişte onduleuri foarte drăguţe. :*