| Georgicaaa123 a întrebat:

Bunaaa TPU! Deci, in urma cu 2 ani m-am tuns putin mai jos de umeri.Eu aveam parul lung, cam pana la fund. Dupa ce mi l-am tuns, daca a mai crescut maxim 10 cm in 2 ani, stiu ca suna ciudat, dar asa e. Uleiul de ricin a facut sa creasca 10 cm, ca dupa nu a mai crescut mai deloc.De atunci, de cand m-am tuns tot caut sfaturi pentru cresterea parului.Am gasit multe, dar nu stiu cat de adevarate sunt.Eu ma spal pe cap de 2 ori pe saptamana, si ziceam ca in fiecare zi sa imi masez scalpul (am inteles ca ajuta super mult) si sa fac o masca cu galbenus de ou.Chiar vreau sa imi recapat parul meu de atunci.Stiu ca nu o sa imi creasca in mod miraculos, dar macar sa accelerez chestia asta. Tinand cont ca e vara si parul creste mai repede, si as incerca si masajul si masca, ar creste putin mai repede? Cam cati cm?

Răspuns Câştigător
| Marina2004 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ai rabdare ca el creste oricum si sa nu mai incerci tot felul de creme, uleiuri ca poate o sa-ti faca mai rau doar trebuie sa ai rabdare

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti niste suplimente pentru par, probabil a ajuns la o faza de stagnare de nu mai creste atat de vizibil. Trebuie sa-l ajuti din interior.