| oannabomboana a întrebat:

Bune fetelor. Stiu ca suna banal. Dar vreau sa va intreb cum ma pot obisnui sa-mi fac singura frenci straight face?
Dau si funda pentru ce-l mai folositor raspuns.

Răspuns Câştigător
| Biencush a răspuns:

Incerci cu mana libera sa trasezi linia, cat mai uniform. Daca nu, gasesti benzi dintr-alea albe care te ajuta enorm.
Si inca o idee, poti face linia putin pe diagonala, hai ca ma uit pe net poate vad ceea ce-ti spun si-ti las link:
http://voceacelorcaretac.files.wordpress.com/2010/11/unghii-false-03.jpg.
E modelul din stanga, e foarte usor de trasat, ca ai suprafata mai mare pe care sa dai cu pensula si vine mai simplu.
Eu ma joc mereu, iese minunat si schimb culorile de fiecare deta, nu folosesc doar alb, ci orice culoare. Dau unghia toata cu rosu, de exemplu, iar diagonala o fac cu auriu sau cu negru, iese splendid.
Bafta

4 răspunsuri:
| DeeaLove08 a răspuns:

Eu am benzi speciale.nu costa mult(max 5lei si sunt mai multe.cam 10 pentru ungii drepte si 10 pentru unghii rotunde) si te ajuta. eu mi le fac singura si iese chiar foarte bine!

| byencutza95 a răspuns:

Pai daca nu ai benzi poti folosi scotch ca sa trasezi linia dreapta

| mARY_9420 a răspuns:

Cu beziiwinking sunt in orice magazin de produse din astea happy

Ti le aplici pe unghie si dai cu oja asta e tot si ies perfectewinking poti da si peste pentru ca este banda si nu te murdarestiwinking Eu cu benzii imi fac french-ul si iese :X

Succes!happy