| Alllllexandra a întrebat:

Cum stii ca te'ai indragostit? Si va rog nu ma luati cu chestiile alea cum ca daca intreb inseamna ca nu m-am indragostit, nu stiu ce... vreau sa-mi spuneti ce'ati simtit voi sau ma rog. fundita cel mai folositor raspuns!:d

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De obicei simpatizam si ne plac o multime de oameni,la varste mici colegul de clasa,vecinul cu ochi albastri,fratele prietenei cele mai bune,amicul varului din Brasov sau cine stie ce canteret sau actor la moda...
Cand te indragostesti,toti acestia dispar din mintea ta,ii uiti efectiv,nu-ti mai pasa de existenta lor,esti interesata de o singura persoana,unde este,ce face,ce asculta,cu cine vorbeste,cand o sa te sune,de ce nu ti-a trimis mesaj,cand o sa va vedeti,cand intra pe mess,ce a postat pe fb,mintea ta e stapanita doar de EL,stomacul tau se strange si tresare la orice amanunt legat de el, simti "fluturasii" de rigoare, zbori de fericire si ai imbratisa lumea toata, e minunat sa te indragostesti!
Daca nimeresti si persoana potrivita, esti la un pas de fericire!happy

| foxsilver a răspuns (pentru greece12):

"Fluturasii" in stol, sau in roi?laughing

| greece12 a răspuns (pentru foxsilver):

Primeaza fluturasii, te rog!
Cu roiul si stolul sunt responsabile niste persoane in halate albe cu care nu e bine sa te intalnesti!

| foxsilver a răspuns (pentru greece12):

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

| foxsilver a răspuns:

"Cum stii ca te-ai indragostit?"happy Cand ti se schimba optica asupra a tot ce te inconjoara, cand anulezi tot ce ai trait pana atunci, si trecutul ti se pare lipsit de importanta, ca o viata traita in ceata. Vezi lumea cu alti ochi, mai buna, mai frumoasa; te si miri de tot ce ti se intampla, de tot ce vezi sau auzi, parca atunci te-ai fi nascut, si traiesti intr-o continua emotie. Si desi, reactiile noastre sunt comune, ai senzatia ca ceea ce traiesti este deosebit de ceea ce traiesc altii din jurul tau.
Dragostea are forta de a-ti anula toate pricipiile pe care ti le-ai format pana atunci, faci lucruri de care nu credeai ca esti capabil sa le faci, care altadata ti se pareau absurde; ajungi pana a-ti dori sa respiri in acelasi timp cu persoana iubita.
Si daca cineva te va intreba de ce iubesti acea persoana, niciodata nu-ti vei gasi cuvintele, nu vei stii din ce motiv il iubesti, pentru ca iubesti totul la el, chiar si mici defecte le vei transforma in calitati.
Un om indragostit este un "nebun" frumos, absurd in tot ce face si gandeste, tot universul lui se rezuma doar la persoana iubita.
Ce iti scriu acum nu e banala literatura, este o realitate pe care oamenii cinici o contesta, o ridiculizeaza, dar cei ce au iubit cu adevarat ti-o pot confirma.

| Дηdu a răspuns:

Cand esti indragostita te gandesti mai tot timpul la acea persoana respectiva si iti cam scade pofta de mancare, simpti in stomac ca niste fluturasi mai ales cand vezi persoana de care esti indragostita. Incepi sa nu mai fii atenta la cei din jur... iti cam zboara gandul la acea persoana, esti visatoare, le vorbesti celorlalti fara sa vrei de persoana respectiva happy eu asa sunt cand ma indragostesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Când eşti îndrăgostit eşti aşe...în al nouălea cer,nu-ţi mai pasă de nimic,totu-i roz, totul se învârte în jurul tău, eşti cu capul în nori, eşti aşa visător, aiurit.
Te pup!