| anonim_2270 a întrebat:

Bwna! vreau sa ma vopsesc culoare negru sau blond? credeti ca o sa imi stea bine, daca am fata destul alba dar nu alba raw laughing) ( ma dau cu fond de ten in prezent )?

8 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Parerea mea este sa te vopsesti ce culoare vrei tu si sa fii sigura. Daca ai tenul deschis atunci poate ti-ar sta bine bruneta.Negrul inaspreste trasaturile si ies in evidenta.Blondul lumineaza, depinde si de nuanta.De aceea daca te faci blonda si ai tenul deschis va trebui sa te fardezi. Un stilist iti poate spune cu ce nuanta iti sta cel mai bine. Daca te vopsesti bruneta va fi mai greu sa te faci blonda.Nuantele de blond au oxidant mai puternic decat negrul.Pe parul negru se vad firele albe mai bine.Nu ai zis ce culoare ai parul acum si ce culoare au ochii tai.Eu in locul tau m-as duce sa probez niste peruci sa vad cu ce culoare imi sta mai bine.La un ten deschis la culoare se recomanda negrul.Asta o stiu de la un stilist ca am vazut comentariile.Numai tu poti hotari ce culore sa te vopsesti.Sincer eu m-am vopsit cum am vrut eu si nu m-am luat nici dupa stilist.

| Shery a răspuns:

Cu amandoua o sa iti stea bine. dar depinde si de culoarea ochilor. eu zic mai degraba bruneta.

| Shery a răspuns:

@stefy: si contrastul par-ten da binewinking Daca ai ochii caprui, cred ca ar da bine o culoare apropiata ochilor tai.

| anonim_2270 explică:

Am ochi caprui love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blond

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hi :*
Poti sa te vopsesti bruneta si daca nu esti bronzata...iti va sta chiar ff bine dar sa te gandestii bine pentru ca brunetul e greu de scos din par sadiar blondul distruge mai tare parul.

| daniela98_1923 a răspuns:

Eu spun ca te-ar sta mult mai bine bruneta dar sa fie un brunet spre mov sau albastru

| stefy_5976 a răspuns:

Nu sunt de acord cu raspunsul fetei de mai jos...casa te faci bruneta trebuie sa ai un ten inchis.eu zic ca mai bine ti-ar sta blonda... uitete in jur. fetele brunete au o culare mai inchisa la ten.
funda?