| anonim_2270 a întrebat:

Bwna! vreau sa ma vopsesc culoare negru sau blond? credeti ca o sa imi stea bine, daca am fata destul alba dar nu alba raw laughing) ( ma dau cu fond de ten in prezent )aaa si am ochii caprui :?

5 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!
Zic negru, după cum văd ca ai părul și față în poză o să-ți stea foarte bine negru și într-o parte îți poți face suvițe roz, mov, verde, și albastru, dar doar intr-o parte.
Îți stă bine și așa.
Dar cred că blond nu o să-ți stea foarte bine.
Baftă!

| Andreea_5313 a răspuns:

Iubita, cati ani ai?
Mi se pare ca ti-am raspuns la o intrebare de cls 8a.
Deci lasa tu prostiile si invata fata ca ai examen?
In clasa a 8a sa te vopsesti?:O
Mare e gradina ta, Doamne...

| Giovanna a răspuns:

De ce nu ceri sfatul unui stilist, te-ar putea ajuta mai mult decat noi, mai ales ca nici nu te putem vedea, conteaza si forma fetei, trasaturile, sunt fete care isi inaspresc trasaturile cu negru. Depinde ce culoarea are parul tau natural, daca esti saten inchis, nu iti recomand deloc sa te faci blonda, daca trebuie sa deschizi culoarea mai mult de doua nuante, max 3, va iesi ciudat probabil portocaliu. De aceea iti sugerez un stilist. bafta!

| piciuk a răspuns:

Daca tu esti cea din poza, sa stii ca iti sta bine asa, poti doar sa alegi alta nuanta de castaniu, incearca un castaniu auriu, arata superb! blonda nu t-ar sta bine, esti alba la fata, iar blondul te deschide si mai rau si o sa pari stearsa, sau te poti face blonda, atata timp cat parul tau e sanatos si nu va arata ca o matura si sa-ti vopsesti sprancenele o nuanta mai inchisa, sa nu pari chiar asa "blonda", cat despre brunet, te sfatuiesc sa te mai gandesti. daca nu iti va sta bine, ala nu mai iese decat cu foarfeca.incearca si nuante naturale de saten, eu zic ca o sa iti stea bine. bafta!

| cryssbby a răspuns:

Tatal meu este hairstilist si a spus ca iti sta bine cu o culoare de negru sau altceva dar inchis iti va sta super dar plond nu vei fi foarte stersa.