| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat timp folositi uscatorul de par ca sa va uscati parul? Am ars vreo 2 pana acum... dar erau si ieftine deci se explica oare cum. Dar totusi as vrea sa stiu si cam cate minute il folositi, si cum il folositi (ex: putere medie, caldura medie) baiat/fata

6 răspunsuri:
| Cioca_Adrian_2001 a răspuns:

Hello, eu personal il folosesc 2-3 minute, cu aer cald sus si rece in parti, am parul mai mare sus si de aia, incearca sa nu il tii aproape de par, eu am ars unul pentru ca il tineam prea aproape de par..., sper ca te-am ajutat, bafta! (baiat)

Bula
| Bula a răspuns:

Un uscator de par bun trebuie sa decupleze la supraincalzire si sa cupleze inapoi la racire (are inclus un termostat cu bimetal). Totodata, durata de functionare trebuie sa fie de minim 2 ani (durata garantiei), chiar si in caz de folosire zilnica de cate jumat de ora.
Insa, un asemenea uscator nu se vinde "la taraba", este mai scump.

| Adry05 a răspuns:

Treapta 2 de viteza si 2 de caldura. Il folosesc vreo 5 minute dupa il las sa se reasca si peste vreo 10/15/20 minute il folosesc iar vreo 5 minute si cam aia e.

| NevermindXEXEXD a răspuns (pentru Bula):

Am luat altul azi mai scump ca celelalte 2 dintr-un magazin mai bun ca sa i zic asa si de data asta am primit si garantie de 2 ani

Bula
| Bula a răspuns (pentru NevermindXEXEXD):

OK.
Daca ai gija de el, poate tine ani de zile.

| Ririru a răspuns:

Buna,

Eu una depinde de cat de mult ma grabesc laughing.
De obicei ma usuc la putere medie- mare, 7-8 minute.

Am unul de la Remigton, care nu a fost chiar atat de scump, inca se prezinta a fi foarte bun.
In general se cam strica, se supra-incing si se sting singure, trebuie sa le lasi sa se raceasca, apoi functioneaza iar. Cu acesta n-am avut( cel putin inca) problema asta, dar la celelalte mai ieftine si vechi, da.