| bariesra a întrebat:

Cate calorii ar trebui sa consum pe zi ca sa fiu in deficit caloric? Am 17 ani si 1, 64-1,65 inaltime

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mai putin de 120.

| bariesra explică (pentru Bula):

120 de calorii toata ziua? nu mai rau ma infometez?

| Bula a răspuns (pentru bariesra):

120 calorii inseamna o cafea (fara zahar) + o farfurie de ciorba de legume (fara carne si grasime) + un ceai (fara zahar)

| Violleta2022 a răspuns:

Avem nevoie sa stim si cate kg ai, ca sa-ti spunem cat trebuie sa pierzi in greutate si cate calorii trebuie samananci pe zi.

Pot estimativ sa-ti spun ca o fata, la 17 ani si 1.65m ar trebui sa aiba maxim 55kg.

| MariusBlakumenn a răspuns:

Pentru a determina cate calorii ar trebui sa consumi zilnic pentru a fi in deficit caloric, trebuie sa iei in considerare mai multi factori, cum ar fi nivelul tau de activitate fizica, obiectivele tale de fitness si greutatea ta actuala. In general, un deficit caloric sanatos poate varia intre 500-750 de calorii pe zi.