| anonim_4396 a întrebat:

Cam cate sedinte de solar (de cate 10-12 minute) sunt necesare pentru a-mi pregati putin pielea pentru plaja? Urmeaza sa plec undeva unde soarele e mult mai puternic decat la noi si nu vreau sa ma duc alba-branza asa cum sunt acum. (va rog, fara comentarii despre cat de sanatos este sau nu solarul, cunosc riscurile si nu este ceva ce practic in mod normal).
Multumesc

2 răspunsuri:
| beka a răspuns:

Prima data te bagi 5 minute faci pauza o zi, p urma 10 minute iar faci pauza o zi si in sfarsit 15 minute si esti pregatitawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te mai du la solar. Deoarece poti face cancer daca mai continui.Mai bine lasa pielea asa deoarece se va acomoda imediat la suarele acela puternic.