| apz a întrebat:

Doar pentru cei/cele care folosesc/au folosit solarul.
De fel, sunt mai albă decât brânza. Mai albă decât albul. De câte ori merg la plajă, mă ard *nu vă gândiți la prostii, măi*. Mă gândeam să fac câteva ședințe de solar pentru a mă *rumeni* înainte de expunerea la soare. Există șansa ca după acele ședințe la solar, în momentul în care merg la plajă și mă expun la soare, să mă mai înroșesc la piele și să mă usture? Având în vedere faptul că m-am *rumenit* înainte.

10 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Mult mai bine ar fi sa te "rumenesti" treptat-natural inca de la inceputul primaverii; chiar si iarna, in zilele insorite, intr-un loc adapostit de vant ( in costum de baie ).

| alexboss2020 a răspuns:

Da-mi o poza cu tine nu ai cum sa fi mai alba decat branza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"nu vă gândiți la prostii, măi" prea tarziu laughing.

| apz explică (pentru anonim_4396):

Cer răspunsuri de la cei care au idee de așa ceva și degeaba... știam că vă veți gândi la prostii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru apz):

Hai mai nu fi asa, nu stii de gluma? sad

| apz explică (pentru anonim_4396):

Ba da.

| paky112 a răspuns:

Nu merge la solar, e chiar foarte periculos (poti face foarte usor cancer de piele). sfatul meu e sa incepi sa stai la soare cate putin, folosind creme cu factor de protectie, factor pe care sa il scazi incet incet (poti incepe cu 30, apoi este ceva crema de la nivea cu 20 care favorizeaza bronzul, iar in cele din urma dupa ce ai mai prins culoare poti trece pe un ulei de plaja lejer)
important este de asemenea sa folosesti lotiuni hidratante dupa plaja, sa nu exagerezi cu timpul de expunere la soare si, obligatoriu, sa nu stai la soare in perioada 12:00-16:00, este risc mare de ardere si insolatie (atunci e soarele cel mai puternic)
urmand aceste sfaturi eu zic ca nu ai ce sa patesti rau si vei prinde o culoare faina. Succes!

| BiancaBiu1234 a răspuns:

Eu merg la solar destul de des, deoarece sunt si eu foarte alba si la plaja nu mi s-a intamplat sa ma inrosesc sau sa mi se ia pielea. Dar important este sa nu incepi la solar cu multe minute din prima pentru ca altfel nu o sa te bronzezi, o sa te inrosesti si o sa duca, deoarece bromzul de la solar nu este foarte rezistent, cel mai ok este sa asculti de cei de la salon care iti vor spune cu cat sa incepi in functie de nuanta pielii tale.

| apz explică (pentru BiancaBiu1234):

Asta era și ideea. Să fac ședințele treptat, începând ușor. Nu vreau să mi se ardă pielea.

Mulțumesc.

| DamascADV a răspuns:

Dar de ce nu vrei sa te arzi și la solar