| anonim_4396 a întrebat:

Cam cit cheltuiti lunar pentru cosmetica?

7 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Nu cumpar cosmetice chiar lunar deoarece folosesc foarte putin, dar nici nu le tin pana ce expira! De obicei imi fac curat prin trusa de cosmetice cam la 2, 2 luni jumatate, dar daca vad prin oras un produs care-mi place nu ezit sa mi-l achizitionez.Folosesc creme, fond de ten, rimeluri, creion de ochi, tus, rujuri, gloss, farduri de pleoape, perle, etc, depinde de zi.Nu-mi place sa cumpar produse ieftine deoarece sunt satula de calitatea lor ce lasa de dorit, prefer sa dau un ban in plus si sa fiu sigura de rezultate, nu fac experimente pe propria-mi piele! In general, cheltui cam 300-350 de lei noi, dar asta la o luna jumatate, doua... poate chiar trei cand nu folosesc deloc o perioada produse!
Succes!

| MissCamelia a răspuns:

Nu am estimat. Dar oricum sar bine de 200 de ron. Poate nu in fiecare luna, dar pe acolo se ajunge.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

lolita
| lolita a răspuns:

Greu de zis deoarece nu tin cont niciodata cat cheltuiesc. imi cumpar doar strictul necesar: fond de ten, ruj, balsam, rimel, creion de ochi, fard pleoape, oja etc. pot zice doar ca nu-mi cumpar produse ieftine.

| ViVi a răspuns:

happy pai de obicei nu imi iau prea multe cosmetic
folosesc doar parfum si creion de ochi
deci foarte putin happy

| medex3 a răspuns:

Niciun banlaughing. Sunt reprezentant si imi comand produse fara sa dau bani pe ele. Dar ca sa zic o suma: 100-150 lei :d noi :d[fundita?]

| Allegria a răspuns:

Hm...nu chiar in fiecare luna, da` imi iau ceva bun si de durata...

| lolla_6522 a răspuns:

Pai nu chletuiesc chiar in fiecare luna bani pe cosmetice... un rimel, un fard de ochii, sau un fond de ten ma tine mai mult de o luna.:]