| anonim_4396 a întrebat:

Cați banii cheltuiți pe haine lunar? Si aveți haine de firma?

Răspuns Câştigător
| AlexandraPink a răspuns:

Eu cheltuiesc aprox 400 de lei lunar. Si imi cumpar haine din Mall (Pull&Bear, Bershka, Stradvarius, H&M, New Yorker, Zara, Orsay, Motivi) happy

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca mi-as cumpara haine lunar, ar trebui sa mai cheltuiesc si pe vreo trei sifoniere, ca sa am unde le pune.
Uneori, imi cumpar haine de firma, dar, de cele mai multe ori, nu. Pentru ca hainele de firma nu prea sunt genul meu (casual, elegant si, ca prim criteriu, sa nu arate pe mine ca pe gard).
Cheltuiesc mult mai multi bani pe carti decat pe haine. Lucru pe care ar trebui sa-l faci si tu; poate inveti cum se scrie corect "cati"...cu un singur i, intotdeauna!

| SandraCristina a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Apreciez raspunsul tau și multumesc pentru corectare stiu cum se scrie dar am greșit pentru ca mi-a corectat tableta cuvantul si am vazut dupa dar nu cred ca tu nu ai greșit vreodata.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru SandraCristina):

Sincer, sincer, tastatura mea mai sare cate o litera, dar am grija sa verific raspunsul inainte de a-l trimite. Cat despre greseli, la ce meserie am, nu-mi pot permite nici cea mai mica greseala; ar fi jenant.

| Ioananmt a răspuns:

Depinde....de obicei cumpăr haine de firmă, ca să mă țină cât mai mult happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Eu nu am mai cumparat haine din luna august!
Am, haine suficiente (Sunt fashionista).
Nu cumpar obiecte chinezesti, in general cumpar Atmosphere, Sfera, Zara, Pull&Bear, H&M etc.

Ies la cumparaturi de haine cam la 2 luni. Inainte imi luam lunat, cheltuiesc cam 100-150 de euro. Inainte cand imi luam lunar cheltuiam cam 30-40eu euro.

Pa-pa.