| anonim_4396 a întrebat:

Cam de la ce varsta incolo incep barbatii sa se barbiereasca? Sunt doar curioasa...

Răspuns Câştigător
| Swabia a răspuns:

Urmare a studiilor anuale realizate de compania Wilkinson Sword in Europa s-a dovedit ca majoritatea barbatilor considera barbieritul o placere prin urmare orice produs ce poate creea sau mari placerea este binevenit. Barbieritul este cea mai importanta activitate de ingrijire personala a barbatilor. El face parte din rutina zilnica si este un semn al masculinitatii. In cadrul studiului la intrebarea "De ce va barbieriti?" raspunsul "Top-of-mind" a fost "ma barbieresc ca sa ma simt bine".
In legatura cu varsta...nu cred ca exista o varsta anume...aceasta activitate incepe odata cu aparitia firelor de par pe suprafata pielii!winking

6 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

pe la 14-15 ani.In general pe la inceputul clasei a 8-a

| Mo a răspuns:

in jur de 15 ani. asta depinde si de cat de dezvoltat este baiatul!

| rael a răspuns:

Depinde de cat de repede se dezvolta pilozitatea pe fata si de dorinta lor de a o indeparta; am un baiat de 20 de ani care nu s-a barbierit niciodata, pe cand celalalt, de 17 ani, deja a facut-o.

| oareunde a răspuns:

eu am inceput in jur de 15-16 ani cred

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe la 15-16 ani