| FloryTrandafir a întrebat:

Hey!
Am o intrebare.
Are ceva daca imi incep viata sexuala de la varsta de 17 ani sau sa o incep pe la 20 incolo?

Răspuns Câştigător
| dramazaptoorg a răspuns:

Cel mai bine este la 18-maxim 19 ati spun eu sigur,,,. Pe vremea mea viata sexuala se incepea pe la 22-24 ani, eu am 45 ani, funda

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă ești fată, viața sexuală ar trebui să ți-o începi după 17 ani jumate, ca să nu-ți pui sănătatea în pericol.

Începerea vieții sexuale înainte de 17 ani jumate îți mărește foarte mult riscul apariției de cancer de col uterin (și nu numai).

Ar fi bine să citești conversațiile de aici:
http://www.tpu.ro/......propus-sa/

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| Empathizer a răspuns:

Din punct de vedere fiziologic la 17 ani e OK, organismul tau e pregatit. Din punct de vedere emotional, exista o persoana speciala care te-a facut sa-ti pui problema asta? Sau vrei sa-ti incepi viata sexuala asa, de curiozitate sau ca sa fii in trend? Nu e un lucru pe care sa-l faci la intamplare, te poate marca pe toata viata.

| Ella3133 a răspuns:

Asta depinde doar de tine, daca te simti pregatita fa`owinking

| Mandarina888 a răspuns:

VIata sexuala ti-o poti incepe atunci cand tu simti ca esti pregatita, mai exact atunci cand corpul tau este pregatit, daca tu te iei dupa varsta ca sa iti incepi viata sexuala faci f rau, pentru ca normal ar trebui sa ti-o incepi cu persoana iubita, sau cu cineva cu care simti tu ca ar trebui sa ti-o incepi, nu doar de dragul de a nu mai fii virgina! Daca e sa o luam dpdv medical 17 ani este o varsta extrem de frageda pentru a incepe viata sexuala, insa te sfatuiesc din suflet sa te interesezi de vaccinul HPV, impotriva cancerului de col uterin, multe femei il fac dupa ce isi incep viata sexuala si este recomandat sa fie facut inainte, are o eficienta f buna si te protejeaza toata viata! Ar trebui sa te interesezi la un cabinet de planning familial, este gratuit si daca ti-l faci inainte sa iti ncepi viata sexuala vei vedea ca nu vei avea probleme de natura ginecologica in viitor!

| sweetprincess02 a răspuns:

Dupa teorie normal ar fi dupa 18, dar sa fim putin seriosi teorii din astea exista peste tot, chiar si la mancare... daca te simti pregatita fa-o si nu mai pune raul inaintea binelui.pe vremea bunicii la 15-16 ani aveau copii si numai aveau nimic.

| Andrew_Andrei_1995 a răspuns:

Viata sexuala poti sa ti-o incepi de la ce varsta vrei...cand crezi tu ca esti pregatita.parerea meastraight facescuze