| aqswdefrgthyjukilo a întrebat:

Care e cea mai buna metoda de epilat pe picioare? Chiar nu stiu ce sa fac, ma chinui sa ma fac cu ceara calda, si chiar daca am firu maricel tot nu se ia nimic. Cu orice m'as face tot imi creste dupa vreo 3 zile.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Parul indiferent cu ce te epilezi tot creste, foloseste bigul sau epilatorul care e dureros si necesita timp

| Kriss96 a răspuns:

Ceara este cea mai buna. Matusa mea este lucreaza la un salon, asa ca stiu foarte bine cat de false sunt parerile gen "epilatorul e cel mai bun" sau "epilatorul e la fel ca ceara". Daca un amarat de epilator e cel mai bun, atunci de ce se practica epilarea la salon?
In alta ordine de idei un salon specializat nu ti-ar strica. Degeaba iti iei tu ceara si te faci singura, ca nu sti tehnica corecta. Iar ceara din comert stai linistita ca e foarte proasta. Poti incerca epilatorul, dar tot aceleasi rezultate o sa le ai. Pentru ca numai ceara smulge firul din radacina.

| Anisia170 a răspuns:

Epilatorul cum a zis si MihaiElenaP pentru ca parul iti va creste foarte lent e adevarat ca la primele epilarii e dureros dar o data ce te obisnuiesti cu epilatul te faci foarte usor si putin dureros.

| ℜëßëℓå a răspuns:

Normal, asa este parul de pe picioare. Dupa vreo 2-3 zile se intoarce. Si totusi, cele mai bune sunt benzile depilatoare.

| Kriss96 a răspuns (pentru ℜëßëℓå):

Uau! NU mai spune! Ca ma faci sa rad laughing)) Ai incercat tu ambele metode?

| MihaiElenaP a răspuns:

Incearca epilatorul...e dureros doar la prima epilare dar pe urma nu mai ai probleme.