| Catheryne a întrebat:

Care este cea mai buna ceara de epilat?

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

@lucyx01 E foarte gresit ceea ce zici. Probabil numai tie iti creste parul dupa luni de zile. Dupa 3-4 zile deja apar tepii.

In fine, revenind la intrebare.
Ceara calda ramane cea mai buna!
Eu te sfatuiesc ca daca nu ai timp pentru salon, poti merge intr-un supermarket si iti poti cumpara un aparat cu ceara calda pe care il bagi in priza si astepti sa se incalzeasca ceara, apoi aplici [ are instructiuni ]. Costa in jur de 100 lei.Dar gandeste ca cu el te epilezi de mai multe ori [ nu ramane decat sa iti mai cumperi benzi si ceara, sunt ieftine].
Gandeste-te ca la salon dai in jur de 40 lei, pe o sedinta.

Diferenta dintre cea calda si cea rece este ca cea calda ia parul mult mai bine.
In plus, cu ceara parul iti creste mai rar, mai deschis la culoare si mai subtire [ acelasi lucru se intampla si cu epilatorul, pentru ca firul este smuls din radacina ].
Dar cu lama si cu crema depilatoare parul iti creste mai negru si mai firul mult mai gros, plus ca nu te bucuri de o piele fina decat vreo doua zile, poate nici atat.

Succes!

4 răspunsuri:
| papusikatha a răspuns:

Cremele depilatoare pot provoca cancer de piele, ele ard firul de la radacina si afecteaza pielea, foloseste un depilator sau daca nu mergi la salon si depileaza-te cu ceara care se incalzeste.Eu ma fac de 5-6 ani si deja abia se mai vede, ma epilez o data la 2-3 luni inghinal, axila. pe maini numai am. happy

| briquette a răspuns:

Bune Catheryne!happy
E multa bataie de cap acasa cu ceara care se incalzeste, iar benzile nu sunt bune de nimic. Cel mai bine ar fi sa mergi la un salon, nu costa foarte mult, eu dau 30lei si sunt multumita.
Cu lama si crema depilatoare sa nu incerci pentru ca firu` creste inapoi in doar cateva zile mai gros si mai negru. Aparatul ar mai fi o solutie doar ca lasa bulinutele acelea rosii, iar eu ma iritam foarte tare. Deci parerea mea este ca la salon e cel mai binebig grin.

| dDiiana a răspuns:

Pai ceara nu stiu daca e chiar asa buna, dar eu iti recomand un silk epil xpressive e foarte bun.

| lucyx01 a răspuns:

Eu nu tias recomanda cearahappy... Tias recomanda crema depilatoare trebuie sa te dai cu ia in zona dorita si stai 10 min cu ea apoi faci baie si tot parul dispare nu este nici dureroasa nu costa nici mult si nu iti mai creste nici repede par decat dupa cateva luni bune...parerea mea este ca crema depilatoare este mai buna decat cearahappy
Acum cum vrei eu ti-am dat un sfat uh faci cum vreibig grin
SpEr ca TiAm FoSt De AjUtOr :Xbig grin
DaCa CoNsIdErI K TiAm FoSt De AjUtOr ImI Poti Da FuNdItA big grinhappy:X