| LittleLady a întrebat:

de unde pot achizitiona ceara pentru epilat?

9 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

De la magazin, din farmacii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
De la marile magazine, din hipermarketuri.
Te pup!

| Inger0Cazut a răspuns:

Gasesti la farmacie, sau la super si hipermarketuri, la sectiunea pentru femei sau de infrumusetare(depinde la care te duci)

| LittleLady explică (pentru Inger0Cazut):

Si pentru a ma epila "jos" cum fac? Aplic ceara si cat o las, cum o indepartez?

| Cristina64 a răspuns (pentru LittleLady):

Pentru a te epila acolo... iti trebuie altfel de ceara, ca cea pentru luat mustata ...tot in super si hipermarket-uri si farmaci gasesti

| DownTheStairs a răspuns (pentru LittleLady):

Daca vrei sa te epilezi cu ceara ai nevoie si de benzi depilatoare in calzesti ceara aplici banda o intinzi si o tragi repede si apoi te cureti cu niste servetele cu aloe vera insa daca nu ai mai incercat mai bine du-te la un salonhappy sau incearca cu crema depilatoarehappy Funda?

| Inger0Cazut a răspuns:

Pentru a te apila "acolo" poti folosi crema depilatoare.Nu doare deloc. Absolut deloc. Sora mea o foloseste. Pui un strat bogat de crema, astepti minim 15 minute apoi cu acel mic cutitas de plastic care e in cutie iei crema.Crema topeste firele de la radacina si de aia nu doare.

| PatrisuK a răspuns:

Si la supermarket