| Ralux a întrebat:

Care este cea mai buna solutie pentru cosuri si/sau acnee? Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| LittttleMonster a răspuns:

Uite,nu exista cel mai bun tratament pentru cosuri.Adica exista cate un tratament pentru fiecare tip de ten.Cel mai bine ar fi sa mergi la un dermatolog. Daca nu ai timp si vrei ceva rapid, incearca Zynerit, este foarte un, dar daca te dai cu fond de ten opreste aplicarea lui cam 3 luni(cat tine tratamentul).Sau poti incerca tratamentele pentru ten acneic de la DEUTERIA-prof Ioan Nedelcu-sunt foaaarte bune si au efect aproape imediat.Magazin gasesti in incinta mag Victoria, la parter. Sper ca te-am ajutat.Sarbatori fericite!:*

15 răspunsuri:
| Parisblue a răspuns:

Cel mai bine e sa ai o igiena foarte buna, sa te speli mereu pe fata cu apa si sapun.Si daca ai probleme intr-adevar cu asta.atunci poti incerca gelul nivea pure effect.sau clearasil!happy

| andypandy_2709 a răspuns:

Sa te speli pe fata si sa folosesti in fiecare dimineata si seara Clean&Clear, dar este si o crema cu galbenele cauta la farmacie e foarte buna ( eu o folosesc) iar inainte de a te culca iti poti spala fata cu un gel pentru cosuri si pete :* fundita?

| Fantomica a răspuns:

La mine au functionat cosmeticele de la Vichy si La Roche Posay (am incercat cam tot ce exista pe piata pana sa mi le recomande medicul pe acestea). Depinde ce fel de acnee ai, probabil :)

http://fantomica.blogspot.com

| SwettyCat a răspuns:

Sa stii ca Aknesolul usuca cosurile facandu-ti riduri mai tarziuwinking

| flor31 a răspuns:

Am fost la dermatolog si mi-a recomandat sa ma spal pe fata cu un sapun de la farmacie apoi sa aplic crema Brevoxil

| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns:

Sa te speli pe fata si sa folosesti in fiecare dimineata si seara Clean&Clear (la mine functioneaza foarte bine big grin)

| SwettyCat a răspuns (pentru TεaсhMεHoωToDomε):

Ce produs de la Clear&Skin ai folosit?

| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns (pentru SwettyCat):

Pai este o solutie lichida intr-o sticla albastru inchis care este si pentru puncte negre si mai este o crema (la tub normal mai mic asa tot albastru inchis) care e ca un fel de masca care ti-o poti face seara cand te speli pe fata.

| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns (pentru SwettyCat):

Http://www.google.ro/......tp?/imgres
asta si
http://www.google.ro/......tp?/imgres
sunt bune si pentru cosurile normale si pentru puncte negre.de cand folosesc mi-au disparut muuulte cosuri.Alegi doar unul sau poti incerca cu ambele :D

| SwettyCat a răspuns (pentru TεaсhMεHoωToDomε):

Acum mai mergehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aknesol, zynerit sau masti naturale pentru fata tongue

| ÈριcĿ a răspuns:

Mai bine te-ai duce la un dermatolog, pentru că noi nu ştim ce tip de ten ai şi ce îţi irită pielea.

| Laura11 a răspuns:

Este un lichid de la Avon se numeste clearskin este foarte buna si mie imi ies cosuri si cand ma dau imi trec repede.

| SwettyCat a răspuns (pentru Laura11):

Ce anume ai folosit de la Clear&Skin?

| Laura11 a răspuns (pentru SwettyCat):

Da... da este un lichid verde, nu este crema si te tamponezi cu vata pe fata este foarte bun pentru cosuri si acnee happy