| Sara2 a întrebat:

Care este lungimea perfecta a parului? dar culoarea? eu in prezent sunt vopsita ca antonia jumatate satena si in jos blonda, doar ca am parul mult mai lung (pana la fund) ce schimbare de look imi recomandati? tunsoare lungime? ca si culoare a parului ma prinde bine orice in afara de brunet (negru)

7 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

Lungimea si culoarea perfecta? Depinde cum iti sta bine,si de forma fetei tale.
Daca ai fata rotunda, te avantajeaza parul lung, daca ai fata ovala cel pana la umeri tuns in scari sau bob. big grin

Nyah, daca ai un par sanatos nu are rost sa-l tunzi, eventual la varfuri, parul lung e frumos.

| Kasia a răspuns:

Lungimea "perfecta" cum o numesti tu nu exista. Unora le plac fetele cu parul foarte lung, altora cu el bob si tot asa.Aici e vorba doar de propriile tale pareri/gusturi.
Eu consider ca parul"perfect" e lung(dar nu exagerat) si blond.
http://www.google.ro/......tp?/search

ceva de genul dar fara breton.
In ceea ce te priveste pe tine, ai putea sa incerci sa te tunzi(nu mult ca sa nu fie prea mare schimbarea si sa eviti socul) drept cam pana la jumatatea spatelui.
http://www.google.ro/......tp?/search

asa dar putin mai scurt
si sa te faci blonda:orice nuanta de la inchis pana la deschis in functie culoarea pielii tale
Sper ca te-am ajutat!

| xtembix a răspuns:

Eu zic sa ti-l filezi si sa il lasi asa, deoarece se poarta acum, jumate saten, jumate blond thinking

| capricc a răspuns:

Parul lung e feminin. Este usor sa tai din el, mai greu e sa iti creasca la loc. Nu lua decizii pe moment.

| LioErnest a răspuns:

Se poarta parul drept! nu il fila decat daca este foarte, foarte bogat!
uite un site cu articole si despre par, poate gasesti ceva interesant: http://viatadecupluindoi.blogspot.ro/

| GeooGeorgianaBotea1996 a răspuns:

Cred că ţi-ar sta bine bob

| miawwow a răspuns:

Eu cred cat ti-ar sta bine cu parul tuns pana la jumatatea spatelui si vopsit cum il ai acum.