| anonim_4396 a întrebat:

Care este mai frumos: parul drept sau cret? happy

42 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Oricumbig grin Conteaza sa straluceasca de sanatatebig grin

| psiholoaga a răspuns:

Eu il am drept; mereu am avut o slabiciune pentru persoanele cu par ondulat. Mi se pare asa... ciufulibil.

| Mina a răspuns:

Cine il are drept, il vrea cret si invers. Eu am parul drept si imi place cel cret. Mi se pare mai usor de aranjat.In cazul in care l-as vrea drept, il pot face cu placa. Dar in situatia mea, daca il vreau cret e muulta bataie de cap si nici nu iasa cum as vrea.

| SweetCandy a răspuns:

Eu il am extrem de drept si il vreau cret asa ca...eu zic cret, insa si al meu e frumostongue

| eek a răspuns:

Al meu sta cam ciudat.nici cret .nici drept. e intre.
mi e mai mult imi place cel cret.arata mai dragalas.big grin
pe cand cel drept. e ceva foarte usor de obtinut. e ceva la ordinea zilei.pe cand cel cret e ceva mai special.nu vezi la orice fatatongue

| Swabia a răspuns:

Eu am parul cret...singura problema e ca nu prea sunt "prietena"cu piaptanulhee hee...Imi pun diminiata spuma si cam atat! laughing)laughing... zici ca mai inainte am iesit de la coafor!

| annda a răspuns:

Cret, e mai simplu de aranjat il perii ii bagi putina spuma/ceara sa se defineasca buclele si gata poti iesi. big grin

| caramelitamia a răspuns:

Parul drept si lungut alugeste fata, iar parul cret rotunjeste. Iar daca te intereseaza ''ce se poarta'' se poarta parul ondulat, dar nu foarte cret, onduleuri nu foarte bine definite. Si parul drept e frumos, daca nu e facut cu placa, care e inamicul parului, chiar daca nu se observa ...cu timpul parul isi va pierde din stralucire. etc. mie personal, imi place orice fel de par, ondulat sau drept, daca'i sta si bine persoanei respective.

| inna a răspuns:

Eu una sunt pentru drept love struck

| kathessa a răspuns:

Cel care te avantajeaza pe tine.

| Bianca_4346 a răspuns:

Ondulatlaughing

| Mwhahahaa a răspuns:

Hai sa sparg eu gheata laughing

Drept e cel my frumoslove struck
Fiecare cu ce`i placewinking

| andraaa12 a răspuns:

Ambele sunt frumoase, eu le am pe amandoua feluri depinde cum ma trezesc dimineatalaughing...si nu am probleme cu el

| Crisu_8081 a răspuns:

Ambele.Fiecare freza are farmecul ei...Important este sa ti se potriveasca.

| Klara a răspuns:

Cret, mi-ar fi placut sa-l am asa...al meu e drept si nu prea ma avantajeaza happy
Deci... optez pentru cel cret big grin

| Guitarlove a răspuns:

Cret. Eu il am cret sad. Si-l vreau drept, dar tot cret e mai frumos laughing!

| gabitzu_8696 a răspuns:

Drept:p
ameu de ex ii drept pe deasupra si cret pe dedesubt si enervathee hee

| cristi27 a răspuns:

Cret

Răspuns utilizator avertizat
| mikella a răspuns:

Eu il prefer drept de 1000 de ori.Il am putin cret si nu imi place deloc...il detest.

| VladDu a răspuns:

Care e aranjat mai bine.

| fzcsm a răspuns:

Fiecare in felul sau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Drept e cel mai frumos, nu te chinui sa il descurci happy poti sa abordezi multe coafuri happy
xoxo
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Al meu nu e nici cret nici drept perfect. E putin ondulat. Mi-ar placea sa fie drept. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu contează forma părului - drept sau creţ - important este să fie îngrijit, curat, frumos mirositor, cât mai natural.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cret

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Părul drept e simplunu nu ai la ce te uita. Însă părul creţi e dosebit. Orice buclă e deosebită. Chiar dacăcreţi e greu de aranjat merită. Eu am părul creţ şi toţi îmi fac complemente.Crrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrreţ

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ambele! Depinde acum si de fizionomia fetei, insa sunt de parere ca in ultima vreme parul cret a devenit un moft pentru mai majoritatea fetelor, dar nu se gandec ca atunci cand il ai cret nu poti sa-l aranjezi atat de repede si in atatea moduri ca atunci cand il ai drept, iar fetele care-l au cret nu se gandec ca atunci cand il ai drept obti mai greu bucle ca cele naturale! eu sunt ondulata, dar genul acela de ondulat care e mai drep la radacina si cret la varfuri! E ciudat si in al doilea rand greu de cuafat si intretinut! Eu una as vrea sa-l am cret si la radacina si sa am mai mult volum insa acest lucru mi se intampla decat vara, iarna parca e mai plostit si mai moale! Asa ca fiti multumite cu ce aveti caci ambele variante au si dezavantaje si avantaje!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cretbig grinbig grinpentru ca par drept vezi aproape la oricine, in schimb par cret nu vezi la oricine.Este un par foarte frumos si poti sa-l arangezi cum vrei...eu intodeauna mi-am dorit par cret:X:X:X