| David765 a întrebat:

Salut! Am citit diferite articole despre parfumurile de tip tester, precum că ar fi aceeași calitate ca parfumurile originale. Chiar așa e? Scria că parfumurile tester sunt mai ieftine pentru că magazinele online care le vând, nu investesc în campanii imense de marketing, costuri mici cu magazinul online, etc.
Ați cumpărat parfumuri tester de la orice firmă cunoscută (Versace, Hugo Boss) și v-a plăcut persistența și calitatea lor? Eventual, mi-ați putea da câteva sugestii de site-uri legit care vând testere originale?

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Sunt identice dar vin cu sticluta fara capac sau cu un ambalaj putin diferit. Ai grija ca majoritatea site-urilor care vand "testere" pe la noi sunt niste facaturi ieftine, la cele reale diferenta de pret dintre tester si parfumul real nu este mare. Daca o sa vezi preturi de 150 lei la Creed sau Tom Ford, cu siguranta sunt facaturi.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Testerele NU se cumpara, sunt sticlute cu mostre de parfumuri care se expun in magazin, ca cumparatorul sa-l testeze pe mana lui, pe gratis!

Nu cumpara testere ca sunt furate, fiindca legal NU se pot vinde!

Testerele in acest caz pot fii contrafacute, adica apa de toaleta sau colonie, nu parfum!