| shadow23 a întrebat:

Bunaa! Ati putea sa imi descrieti ritualul vostru de ingrijire dentara? Ce faceti pentru a avea un zambet frumos? Funda pentru cel mai detaliat si frumos raspuns!

4 răspunsuri:
| Helvete a răspuns:

Pai nu am sa descriu amanuntit, ca totusi... Dar pot sa spun ca folosesc, pe langa pasta de dinti, ata dentara si apa de gura. Si merg la dentist cand apare vreo carie, oricat de mica, fiindca e mai bine sa mi le curat acum, decat sa se agraveze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... O intrebare foarte buna!big grin

Igiena dintilor este importanta.Eu una folosesc pasta de dinti Colgate in Paralel cu Sensodine.Am niste dinti superbi care stralucesc aproape...

Dimineata, cand ma trezesc, ma spal pe dinti cu jumatate de pasta de dinti Colgate amestecata cu Sensodine!

Dupa asta, evit mancarurile care pot inra intre dinti!big grinbig grinSincer, iti recomand AMONIAC.

Este foarte amar, un gust aproape strigator la cer, dar este eficient. incearca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! - pai felul meu de jinire dnetara nu-l folosesc nici oe cel mai mare dusman al meu. Nu este frumos. Dar uite totusi replica mea favorita: "Zambetul tau este de un galben stralucitor" :))

Si uite-mi zambetul : http://hi5.com/......otoUser.do

Secretul zambetului frumos este sa fie din strafundul inimi si nu fortat!:)
Bafta si sper ca te-am ajutat!:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PS-pentru alibire in afara de solutii etc poti folosi bicarbonat de sodiu putin pe pasta de dinti si spalare pe zi max 2 ori!
Succes!happy