| mardeamor a întrebat:

Care este rugaciunea catre sfantul ierarh nectarie? facatorul de minuni.multumesc

3 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Mai bine te duci la biserica si cumperi la 1-2 lei o iconita de hartie cu Sf. Nectarie si pe spate este rugaciunea sa si la fel au toti sfintii. Ajuti sibiserica cu banutii aia si esti sigura ca rugaciunea e cea buna, nu "facatura" cine stie de unde

| ioana1704 a răspuns:

Sf nectarie are un acatist, el e ajutatorul celor bolnavi de cancer. Il gasesti pe net daca dai " acatiste ". Poti citi pe net si minunile sf nectarie povestite de enoriasi! BAfta