| mariuka10 a întrebat:

Care sunt cele mai bune diete?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu te gandi la dieta; gandeste-te ca atat timp cat vei trai trebuie sa te hranesti sanatos.
Organismul uman este o masinarie vie destul de delicata. Dereglat, acesta cu greu se va reface. Si aceasta nu cu diete(adica doar un timp scurt), ci cu un mod de viata sanatos.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Mananca putin, fara paine, sau cat mai putina paine, multe legume si fructe si fara grasimi, prajeli si fara dulciuri.

| DaRaspund a răspuns:

Dieta dukan este foarte eficienta, da'mi se pare greu de tinut. http://www.diete-deslabit.ro/dieta-dukan-prima-parte/
Eu una mananc rar dulciuri, rar sucuri, mai putina paine si macar o masa de fructe pe zi, de obicei dimineata + ca am inceput sa merg la sala. Pare sa functioneze! Succes!

| Antoni0 a răspuns:

Dieta Dukan am auzit ca e printre cele mai eficiente: http://www.diete-deslabit.ro/dieta-dukan-prima-parte/
Este greu de tinut, dar circula vorba ca rezultatele sunt de durata