| Adina a întrebat:

Care sunt cele mai bune diete de slabit?happy

Răspuns Câştigător
| ella_7332 a răspuns:

Mama a tinut o cura si a slabit 10 kg intr-o saptamana, daca vrei 20 kg poti sa o ti o luna sau chiar mai mult pana ajungi la greutatea dorita, aceasta dieta este de la nasa, suna cam asa :

ai voie sa mananci NUMAI :

orice fel de carne in afara de peste.

carnea poate fi : prajita, fripta, la cuptor.etc

nu ai voie DELOC zahar

1 cafea p zi cu zaharina

oua : prajite, ochiuri, ochiuri romanesti, fierte

supa formata numai din : apa +carne+un varf de sare

3 castraveti acri fara zahar / zi

max 2 l apa

branza nesarata, uscata, veche

si cam atat...

este foarte important sa respecti regimul si sa nu mananci nimic din ce nu este scris prezent in el.

daca din greseala mananci altceva regimul va fi luat de la capat.
succes :* a si in primele zile pana te obisnuiesti iti va fi putin rau si culoare si mirosul urinei se vor schimba

6 răspunsuri:
| Adina explică:

Msk:d

| RфZaημtzα a răspuns:

Sport Adinu``love struck.
Xoxo.Livia.

| baiatuucupizzza a răspuns:

Efort fizic(fugi)

| pink_7086 a răspuns:

Dieta cu aertongue

| AndreeaEareacu a răspuns:

Dieta pe termen lung implica si sport. Nu doar dieta. Daca te axezi doar pe dieta stricta nu vei avea rezultate. Mai multe am gasit pe link-ul acesta https://www.story.ro/cele-mai-bune-diete-de-slabit-pe-termen-lung/ si vei vedea ca sunt mai multe diete. Precum Rina, Dukan, etc. Ideea este sa combini dieta cu sportul.

| Ionutz_Pandelea_1991 a răspuns:

Vezi aici Cele mai bune 5 diete pentru slabit in 2020 https://pretieftin.com/cele-mai-bune-5-diete-pentru-slabit-in-2020/