| mihaella00elena a întrebat:

Care sunt cele mai bune masti naturale pentru fata incercate de voi?happy

Răspuns Câştigător
| laura23 a răspuns:

Pai eu am fost la o doamna doctor dermatolog care m-a scapat in sfarsit dde acnee prin laser si cosmetica.Si mi-a recomandat o masca naturala de fata pe care trebuie sa o folosesc o data pe saptamana.
Compozitie
1-2 lingurite de miere de albine
putina drojdie de bere
3-4 picaturi de zemaa de lamaie
2-3 picaturi de ulei de masline
compozitia trebuie sa iasa asa ca smantana, dar daca iti iese mai groasa adauga 2 lingurite de lapte. Stai cu ea pe fata cam 20 de minute si apoi te speli cu apa calduta. Masca e foarte buna mai ales daca ai probleme cu cosurile.
Sper ca te-am ajutat :*

5 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Nu stiu cat de naturala este, dar mie mi-a placut masca cu argila de la Zepter. Dupa ce am indepartat-o, aveam vizibil tenul mai luminos, il simteam curat, fin si parca imi uniformizase si culoarea tenului.

| Visatoarea a răspuns:

Mierea cu sucul de lamaie.Revigorant.

Argila diluata cu suc de fructe(mere, pere, etc). Exceptionala.
Lasa tenul catifelat si mai luminos.Insa poti folosi masca aceasta de 3/saptamana.Pret avantajos 4-6 lei.

| lila_1550 a răspuns:

O lingurita de drojdie de bere si un galbenus de ou.aclareaza tenul si il curata.

| Alecswtza a răspuns:

Malai+apa si castraveti pentru ochi.iti curata fata perfect love struck

| michidutza a răspuns:

Masca de gaze