| RAY a întrebat:

Care sunt cele mai de calitate haine din bumbac,silicon, polisteron etc?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Hainele facute din materiale si fibre naturale, dar depinde de ocazie si in ce scop vrei sa le folosesti. Eu am in top patru materiale, care din experienta, mi s-au parut extrem de bune. Bumbacul este cel care se "adapteaza" la cat mai diverse situatii. Iarna tine de cald, pe sub un pulover, iar vara absoarbe transpiratia.
Insa pe langa bumbac, daca vrei haine calduroase, iarna, trebuie facute din lana. Lana este cel mai calduros material, chiar mai calduros decat acrylicul (material sintetic). Lana de merino este cel mai bun tip de lana.
Casmirul este, de asemenea, foarte bun, iarna fiind foarte calduros, iar primavara destul de racoros. De asemenea, dureaza destul de mult timp, este moale si nu se scamosaza. De obicei, hainele din casmir sunt destul de scumpe, dar pe termen lung, isi merita banii.
Vara pentru zilele foarte calduroase, matasea este extrem de buna, deoarece este extrem de racoroasa si nici nu simti ca o ai pe tine.

| RAY explică (pentru OoBunnyoO):

As vrea sa te intreb ceva, am fost prin mall vedeam trening sti de ala stralucitor facut din polisteron de la firme gen nike, adidas, puma etc e am mai vazut si trrning gen pantaloni care nu stralucesc cum sasi explic uite doua modele
model 1 https://www.google.ro/......ps?/search
model 2 https://www.google.ro/......ps?/search
care e mai bun, vad ca unu e din polisteron eu credeam ca e bun imi place ca straluceste ala din polisteron, ala din modelu 2 e din bumbac, e posibil sa se faca trening din polisteron care sa arate ca bumbacul atunci numai stiu nici eu

| OoBunnyoO a răspuns (pentru RAY):

Cel din bumbac va fi intotdeauna mai bun, ca trening. Tine de cald si absoarbe transpiratia. Din pacate, insa, bumbacul nu il vei gasi niciodata sub o forma lucioasa ca polistirenul.
Sfatul meu este sa te uiti intotdeauna pe eticheta interioara la haine sa vezi din ce sunt facute, de exemplu polistirenul se gaseste sub foarte multe forme, poate fi lucios cum este treningul tau, poate arata ca bumbacul, poate arata ca matasea etc.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru RAY):

Si, apropo, mersi pentru funda. happy

| RAY explică (pentru OoBunnyoO):

Ma ajuti anorm de mult sincer, meriti mai mult ca o fundita imaginara sincer

| RAY explică (pentru OoBunnyoO):

Fii atenta un trening addias cica costa 320 de lei si din polisteron atatia bani pentru ceva fara calitate de ce oare?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru RAY):

Mersi mult happy. Cel mai probabil, pretul este pentru brand, nu pentru calitatea produselor. Multe firme au preturile mai ridicate tocmai din cauza asta, pentru ca platesti numele firmei si nu produsul.

9 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Bumbac

| Lvrkiosif a răspuns:

Bumbac

| Madalina21818 a răspuns:

Bumbac