| Lioиeѕѕ a întrebat:

Care sunt dupa parerea voastra cele mai bune oje? (ma refer la raportul calitate-pret). Si imi puteti recomanda un top coat? big grin Merci

Răspuns Câştigător
| SaschaM a răspuns:

Flormar mie mi se par foarte bune pentru pretul pe care il au. Ar mai si Moyra si Golden Rose. Topcoat iti recomand Polishield de la Orly - e genial, se usuca in fix doua minute (poti sa te dai chiar inainte de culcare si n-o sa ai urme de cearsaf), are un luciu intens, face manichiura mult mai rezistenta, nu palesc culorile, niveleaza suprafata si face bulele de aer sa dispara. E mai scump dar merita toti banii happy

| Lioиeѕѕ explică (pentru SaschaM):

Cam pe unde as putea gasi topcoat-ul? doar online?

| SaschaM a răspuns (pentru Lioиeѕѕ):

Daca nu esti din Bucuresti, da, doar online. Daca esti din Bucuresti, il gasesti la Rowe (distribuitorul oficial Orly in Romania) Str. Viitorului nr.112, sector 2 sau il poti comanda mai ieftin de la Beauty In The Bottle (ti-i recomand si daca nu esti din Bucuresti) https://www.facebook.com/Beauty.In.The.Bottle?fref=ts Le dai un mesaj si daca esti din Bucuresti te intalnesti cu persoana, daca nu, iti trimite prin posta. Succes! :)

| Lioиeѕѕ explică (pentru SaschaM):

Merci frumos, o sa ma duc pe la ei... poate mai gasesc chestii interesante happy

| SaschaM a răspuns (pentru Lioиeѕѕ):

happy Sa te uiti si pe pagina celor de la Beauty in the Bottle, aduc multe produse care nu prea se gasesc in Romania.

8 răspunsuri:
| Tmcn a răspuns:

Sincer, cele de la Avon m-au dezamagit mereu, se usuca foarte repede si nuantele nu sunt cele din catalog. Cele de la Oriflame sunt mai ok, dar nu as opta nici pentru ele. Mie imi plac cele de la Deborah, uite cateva imagini:
1. http://25.media.tumblr.com/tumblr_lfhs1ghsxc1qfp5jso1_500.jpg
2. http://3.bp.blogspot.com/......Lagoon.JPG
Si cele de la OPI sunt bune, insa nu stiu daca pretul te-ar incanta (in jur de 50lei).
Altele care mi se par foarte ok sunt cele de la Rimmel, variantele 60 seconds.
1. http://1.bp.blogspot.com/......1600/2.jpg

| RockableHu a răspuns:

Sunt bune si cele de la Oriflame sau Avon, le gasesti prin piete si nu sunt facaturi eu am un top coat albasru de la avon luat dintr-o piata din Bucuresti si sunt ff multumita oentru ca m-am dat cu el acum o sapt, si nu s-a cojit de pe unghie! Preturile nu sunt mari intre 9 si 14 lei. Dar sunt foarte bune si de durata! Plus ca nu se strica. Alte oje bunicele ar fi de la mylady sau simplu lady, dar astea sunt numai in culori tipatoare! Bafta!

| roxanamariaa a răspuns:

Dupa parerea mea, cele de la Essence sunt foarte bune! happy

| névtelen a răspuns:

Mie sincer mi s.au parut mereu foarte bune in raport cu pretul atat de mic, ojele de la Umbrella thinking le gasesti oriunde la metrou si chiar sunt bune.