| alepatry a întrebat:

Care sunt dupa parerea voastra cele mai bune produse cosmetice si de ce?, va multumesc mult.

4 răspunsuri:
| radu a răspuns:

Pasta pentru par de la 0-zero. miroase super si ma impac destul de bine cu ea. mai putin de cand mi-am lasat parul unpic mai lung sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alepatry? ridurile ce au? mie-mi impun respect fiindca, le-a sapat viata si exprima o experienta de viata. cel ce are riduri este un luptator si un invingator.cred ca ridurile sunt frumoase.prin ceia ce arata. dar nu sunt produse cosmetice. e o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai bune produse cosmetice se gasesc in farmacie, dar si in parfumeriile de lux. Iata topul meu facut dupa ani de cecetari. sa incep cu produse cosmetice pentru femei:1]Clarins, Clinique Decleor si Phytomer [cu alge marine]le-am pus pe toate pe primul loc, sunt produse de buna calitate. Clarins au peste 40 de ani de experienta in produse cosmetice.Clinique la fel, mai ales daca ne gandim ca au facut parte din Grupul Estee Lauder.Pe locul 2 Iarasi doua firme de renume Biotherm[fabricate in Monaco], Yves Rocher si Vichy, Pe locul 3-Avene si Roc facute in Franta, numai ca Roc se adreseaza femeilor trecute de 40 de ani.Desigur mai sunt si alte produse foarte bune cum ar fi Caudalie[astea au la baza extras din struguri, etc si au fost deja aduse de francezi la Centrofarm.As mai aminti 2 nume de cosmetice care au capatat deja renume, si sunt pe piata de cativa ani: e vorba de L'Occitane si Nuxe. Ei bine aceste cosmetice au la baza extracte naturale.La fel as mentiona ca si Yves Rocher si Clarins sunt din plante, deosebirea este ca cele de la Yves Rocher sunt mai ieftine, in Franta sunt folosite de multa vreme de clasa de mijloc, iar Clarins sunt extrem de scumpe o crema sare de 150 lei[1500lei], deci sunt produse de lux.Biotherm, Vichy si Avene au la baza apa termala si au mai mult produse pentru ten normal, uscat sau sensibil.Acum ramane sa alegeti insa parerea mea este ca tot ce este extras din plante este mai bun, decat niste produse chimice amestecate cu vitamine in laborator. Iata si topul produselor for men[pentru barbati]:1]Clarins, Decleor, Zirh, Nuxe, Biotherm, Clinique, Vichy, Cible, Nikel.

| avonone a răspuns:

Cele pe care le folosesc eu de foarte mult timp si le si recomand clentilor mei sunt: fardul de pleoape True Color Quad http://www.avonone.eu/images/stories/7/010.jpg, mascara SuperFull http://www.avonone.eu/images/stories/7/060.jpg, fond de ten calmant http://www.avonone.eu/images/stories/7/014.jpg.