| Ela_8933 a întrebat:

Cartoful fiert ingrasa?

Răspuns Câştigător
| dulcikgirl123 a răspuns:

Nubig grin
fundita?

9 răspunsuri:
| cristina a răspuns:

Nu nu ingrasa atat de mult pe cat ingrasa un cartof prajitlaughing de exemplu
sunt recomandati in cure de slabirewinking
am citit eu intr-o revista. nu in cantitati exagerate dar unu pe zi mergewinking

| εїз a răspuns:

Nu, normal că nu îngraşă, poţi mânca câţi vrei.
Poftă buna!

| LoLo_9163 a răspuns:

Nu, cel prajit ingrasa. Cel copt ingrasa daca ii pui ulei mult.
Daca vrei te ajut eu.Decat sa il fierbi mai bine il faci copt. Pui cartofii la fiert dupa ce ii decojesti. Dar lasi doar un pic. Apoi ii pui la copt si pui ulei de masline pe deasupra si usturoi(putin laughing) sau oregano. Dupa ce se rumena ii scoti si ii "tai" cu furculita in mijloc ca sa iasa aburul.
Pofta buna!drooling

| IDede a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar mai putin decat cel prajit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartoful ingrasa oricum este preparat. De ce ingrasa? Pentru ca este un carbohidrat si atata timp cat nu faci miscare energia aceea pe care ti-o furnizeaza cartoful nu va fi folosita si deci se va depune in grasime. Acuma depinde ce stil de viata ai cati cartofi mananci si cata miscare faci. Bafta.

| Sosssso a răspuns:

NU. cartoful fiert are mai putin calorii decat cel prajit

| Byuuu a răspuns:

Da, chiar şi cartofii fierţi sau piure ingraşă. E adevarăt că nu la fel de mult ca şi cei prajiţi... dar consumaţi in cantitaţi destul de mari.ingraşă!:*