| Lovelyangel17 a întrebat:

Cartoful fiert cu un pic de curry ingrasa? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU îngraşă deoarece au PUŢINE calorii!

100 gr de cartofi fierţi au 87 calorii - vezi linkul :
http://calorii.oneden.com/Calorii-Cartofi-fierti.html

Toate cele bune.

| Vi003 a răspuns:

Nu, sa nu-l combini cu carne.

Răspuns utilizator avertizat
| Cris06 a răspuns:

Buna,

Nimic nu ingrasa.
Trebuie sa-ti calculezi necesarul caloric apoi sa cauti pe net cate calorii au alimentele. Tot ce trece peste limita ta se depune, ce nu nu. ( De exemplu cu supa de varza slabesti pentru ca nu poti manca atata supa de 2000 de calorii, necesarul mediu al unui adult insa daca reusesti, te ingrasi si cu ea). Deci asta este poti manca doar cartofi caci daca nu iti depasesti necesarul, nu te ingrasi.

Pa Pa...