| mIsTeR a întrebat:

Cat costa de scos o masea?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Daca mergi la o clinica stomatologic particulara care se respecta, pretul unei extractii de molar e intre 120-400 Ron.Depinde insa, foarte mult de complicatii, cate radacini are. E cam piperat pretul dar cel putin vei fi tratat omeneste!

23 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

. preturi de la cabinet dentar - Estex
Extractie dinti temporari 30 RON
Extractie monoradicular 60 RON
Extractie pluriradicular 80 RON
Extractie M3 100 RON
Extractie rest radicular 50 RON
Extractie prin alveotomie 200 RON
Sensident Med
- Extractie dinti temporari 30 RON
- Extractie monoradicular (fara anestezie) 60 RON
- Extractie pluriradicular (fara anestezie) - M3
80 RON - 100 RON
- Extractie chirurgicala 100 RON
- Extractie rest radicular (fara anestezie) 50 RON
Centrul medical Medinpex
- Extractie – monoradiculari 65
- Extractie – pluriradiculari 80
Extractie – rest radicular 75
Extractie - molar de minte 130
Extractie - molar de minte semiinclus 240
Extractie - molar de minte total inclus 340
Extractie - temporari 40
Extractie - parodontic mobil 45
Extractie - complicata / alveolotomie 180

- Extractie prin alveotomie 200 RON

Alte răspunsuri
| MihaiA a răspuns:

50 ron unde mi-am scos eu

| andreutz a răspuns:

Aici in oras (piatra neamt) la un cabinet particular costa 90 Ron...totusi, difera de la o zona la alta...

| andreutz a răspuns:

In cazul asta, iti sugerez cabinetul din precista, vizavi de scoala nr 10... dasimed, daca stii unde e...este acolo un domn dentist f cuminte, si bun in meseria sa...si nici f scump nu e... ti-l recomand din toata inima...sa nu te iei dupa aparente, eu am fost si la alti stomatologi in piatra... ff scumpi, dar degeaba. dupa 1 luna imi cadea lucrarea.

| mihaela_5361 a răspuns:

Eu am început să-mi lucrez mai recent dantura, iar o extracţie m-a costat 20 RON.

regis
| regis a răspuns:

La dentistul meu e 20 RON.

| Florinna a răspuns:

Ultima data cand mi-am scos costa 100.000 (vechi) acum sigur mai mult laughing

| bismark65 a răspuns:

Cateva minute de chin

| nicolbutnaru a răspuns:

Intre 50 si 150 de lei.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu costa nimic, i-a clestele si scoate-o singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da te doare sa ti-o scoti singur nu incerce ca vei da de belea rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai mi-am scos si eu o masea da nu am fost la dentist@ a fost c-am dureros sa nu incerci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bei o palinca si trece .............pe moment

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi curiozitrate o am si eu.Chiar in acest moment suport(cu greu) o durere de masea pe care m-am hotarat sa ma duc maine sa o scot indiferent de cat ma costa... dar totusi mi-e frica de extractie.Pana la urma ori eu, ori ea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

150ron

Alte răspunsuri
| mIsTeR explică:

M-ar interesa la un cabinet particular in piatra neamt

| iulianadiana a răspuns:

80 de lei pentru elevi, studenti si 120 pentru restul, la cel mai bun cabinet din iasi

| lupul222 a răspuns:

E de jale, ma seaca o maseluta.dar eu bandit ii adminisrez bere, poate ma lasa, dar nu prea as crede, sa pacalesc o infectie cu bere, ci mai de graba o amortesc, dar nu scap, trebuie tratata, sin apoi scoasa, ce preturi misto, 80 de lei o cioata, jumate de masea

| Bula a răspuns (pentru lupul222):

Te legi de cineva la carciuma si ti-l scoate gratis... big grin

| Remus_Gheorghe_1995 a răspuns:

Buna seara cat costa sa ami scoateti si mie o masea