| Karelia123 a întrebat:

Cat costa uleiul de ricin si cum se aplica?big grin
Funda.+voturi.

Răspuns Câştigător
| crisS a răspuns:

Nu e deloc scump o sticluta mica cred ca costa in jur de 4 lei iar cea mare in jur de 8 lei.Depinde unde vrei sa il aplici. Daca vrei sa il folosesti pentru par se utilizeaza astfel: inainte de a te spala pe cap ( sau daca vrei un tratament mai eficient si mai rapid in fiecare seara ) umezesti parul iar apoi torni cam 2 linguri de ulei de ricin in mana si masezi usor parul si scalpul timp de 4-5min. Apoi infasori parul intr-un prosop caldut si il ti timp de 30-60 min.
Pentru gene si sprancene : il aplici cu o periuta de la un rimel mai vechi ( pe care o speli astfel incat sa numai existe urme de rimel) in fiecare seara timp de 2 saptamani. happy

5 răspunsuri:
| andrys a răspuns:

Costa 5 lei ( la farmacie) si se aplica doar pe radacina parului. pup

| Izy a răspuns:

Cost in jur de 5-7 lei si gasesti aici mai multe detalii despre cu il poti folosi http://www.juliet.ro/uleiul-de-ricin-eficient-pentru-gene/

| BuburuzaZd a răspuns:

5 leilove struck

| Tzukushi a răspuns:

Hei..eu il folosesc pentru gene, citeste experienta mea personala

http://www.sfaturilemariei.com/......personala/

| Ioan_Cont_1954 a răspuns:

Uleiul adevarat extra virgin produs 100% in Romania de la cultura la ulei, costa la produator, respectiv "Ecoricinus" -5 euro -50 ml; 3 euro 30 ml. este un ulei stors prin presare hidraulica la maxim 23 grade, extravirgin, fara alti ingredienti si inmultitori.