| Andreea0612 a întrebat:

Cat de des va luati haine,incalcaminte,accesorii,etc?
Luati doar cand e nevoie? sau cand vedeti ceva frumos?
Cand mergeti la cumparaturi ce va luati neaparat (ex: pantaloni de blugi,pantaloni sport,bluze cu maneca lunga, geanta, etc)?
Care ar fi lista cu cumparaturi la o singura iesire?

4 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Depinde de bani care ii am la mine si de ce am nevoie.
Daca am bani de cheltuiala, imi cumpar hainute ceva de placare.

De nevoie mi-am luat acum pentru scoala 2 tricouri, o bluza, un hanorac, 2 perechi de blugi, o pereche addidasi si una de balerini.

| Alyra a răspuns:

O dată sau de 2 ori pe an. ceva de genul.
Iau atunci când e nevoie. Nu am ceva ce trebuie neapărat să iau odată. Iau ce îmi lipseşte în momentul de faţă.

| Aayan a răspuns:

Buna.
In primul rand, cred ca eu, personal imi iau haine/incaltaminte/accesorii destul de des, dar incerc sa combin placutul cu utilul. Nu imi iau haine doar la ocazii speciale, gen : Craciun sau de nevoie.
Cand ma duc la cumparaturi nu ma duc cu lista gata facuta, ci gasesc util si pe plac.
In general, cauta sa cumperi lucrurile ce-ti fac placere sa le porti si nu le cumpara daca stii ca nu le folosesti aproape deloc. :d

| maria1306 a răspuns:

Eu de obicei imi iau hainele necesare cand incepe scoala, ma duc si caut exact ce imi trebuie, si la Craciun happy In rest, daca mai vad ceva in magazine si imi place, imi cumpar.