| anonim_4396 a întrebat:

Cate abdomene trebuie sa fac si cat de des pentru a avea un abdomen impecabil? Acum am doar un pic de burtica.

Răspuns Câştigător
| cristina93 a răspuns:

Am un prieten care face sala, iar el mi-a spus ca trebuie facute 200 de abdomene zilnic, in serii de cate 20-30, dar el face sala de vreo 2-3 luni, deci pentru el trebuie 200 de abdomene. tu daca esti la inceput poti incepe, prin 50 de abdomene zilnic. Dar trebuie lucrati si muschii de jos si cei de sus pentru a avea un abdomen impecabil. Abdomenele sunt pentru muschii de sus, pentru cei de jos, stai intins, si ridica-ti picioarte cat de mult poti, tot 50. Poti face si mai multe daca te simti in stare.
Deasemene o dieta echilibrata, este foarte importanta (nu poti sa ai un abdomen plat mancan de la Fast-food in fiecare zi) nu iti spun sa renunti compet la mancare, dar alterneaza: cum ar fi, piept de pui cu salata, sucuri naturale, fructe. Fructele si legumele te ajuta, insa nu renunta de tot la carne, pentru ca aceasta contine fibre de care are corpul nevoie. Mult succes. big grin

| ptufi71 a răspuns (pentru cristina93):

Carnea contine fibre?

50 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Pai, daca vrei sa ai un abdomen impecabil trebuie sa faci cate 30-40 de abdomene in fiecare dimineata sau atunci cand te trezesti. Abdomenul tine si de alimentele pe care le mananci. Un mic dejun gustos sanatos cu fructe si legume o sa foloseasca mai mult! Succes!

Shin
| Shin a răspuns:

4 serii a cate 14 repetari. Dar foarte usor facute (lent, nu repezite) si cu abdomentul incordat. Cand acestea nu mai reprezinta o problema, poti incepe sa faci cu o greutate in brate. Cand o sa ajungi la nivelul asta, ai sa aflii si ce trebuie facut in continuare. Ca sa scapi de burtica aia, trebuie sa faci cardio. Alergari in fiecare zi sau mers cu bicicleta... sti tu happy
Numai bine, S h i n

| nixy a răspuns:

Fara nr vere fara nr... fa pana crapi =]]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Abdomenele trebuie făcute zilnic, în ritm crescut.
Poți porni de la 10 abdomene și crești în fiecare zi câte 5.
Spor la mișcare.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

300 abdomene dimineata si seara:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1000 de abdomene in fiecare zi in serii de cate 250, cam in 2-3 luni o sa iti dispara burtica si o sa iti apara ceva patratele si daca mai continui asa o sa ai un abdomen impecabil cam in 5 luni

| ptufi71 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam putin 1000, vreo 5000 ar fi suficiente.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing 20-30? imbosibil nu o sa faci un abdomen perfect asa. eu fac 800 pe zi 5 zile pe saptamana si ma mandresc cu un abdomen plat cat o foaie de hartie. trebuie sa faci asa: 200 odata, 200 oadata, 150 odata, iei mici pauze intre ele. apoi mai faci 100 pauza, inca 100 pauza si la sfarsit ultimele 50. apoi bei un litru de apa si stai in pat cel putin 30 min.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu fac 50 pe zi si 30 de flotari i bine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incepi cu 50 de abdomene si cresti in fiecare zii cu cate 10 ...doar daca vrei sa ai un abdomen. atragatorbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrate fa 6 serii a cate 50 la mine dupa 3 saptamani nu se mai vede nici un pic de burtica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

3000 d abdomene p zi asta e raspunsul fratilor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

3000 de abdomene p zi fratzilor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Abdomenele trebuie facute pe stomacu gol, pentru ca corpul sa iti foloseasca grasimili pentru energie, de asemenea si cand alergi si ar fi bine sa alergi cu grecutati finca faci muschi,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu fac 30 de abdomene si 50 de flotarii pe zi. Poti sa incerci si tu asa sau mai putin daca nu esti obisnuthappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu una fac cate 100-150 abdomeni a cate 6 serii dar in fiecare zii fac cat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil ca stiti. de acele 8 min abs, de pe youtube. eu le fac in fiecare zi, numai ca le-am facut mai lungi. dureaza in jur de 12 min totul, fac un exercitiu intr-un minut si ceva. si intr-o luna deja se vad diferente destul de mari( mentionez ca aveam burta inainte, si nu se vedea nimic) si acum deja or inceput sa se contureze patratelele, paradoxal am pus 2 kg in luna astalaughing, dar fac si sala, tot de o luna, aa si mananc de vreo 4-5 ori pe zi. si seara mananc cred ca cel mai mult!, dar ceva rau nu are cum sa iasa, daca ne luam dupa evolutia mea in 1 luna, aa si de mentionat am 18 ani, si nu iau nici un fel de suplimente, doar mancarehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fratilor in fiecare zi cate 50 a cate trei serii dar nu abdomene ci echere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai depinde daca nu faci miscare ex:1 ora de alergat si abdomenele trebuie sa cresti de la zi la zi cu cate 10 abdomene

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai incearca sa faci la inceput 200 fara oprire si vei vedea a doua zi ca ai febra musculara.deci muschii tai au lucrat apoi mai adauga 100 si fa 300 a doua zi si nu tot asa daca reusesti asta pana la 3000 pe zi ai cel mai tare abdomen EU sunt la 1300 deja, e foarte greu va zic eu! dar daca faci metoda mea de abdomenizare vei vedea niste rezultate foarte repede!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu fac 5000 de abd si abd meu pleznejte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fara suparare pentru ceilalti care si'au dat cu parerea.eu am slabit intr'un an 15 kg doar cu aerobic si fitness tongue am abdomenul bine format am chiar si patratele. ssecretul este sa nu faci abdomene zilnic pe ca daca faci zilnic muschiul se obisnuieste cu efortul si numai da randament, solutia ar fi sa cresti numarul de abdomene dar daca faci o pauza abdomenul o sa isi piarda din fermitate pentru ca nu il mai omori ca pana atunci...asa ca trage tare de 3 ori pe saptamana si o sa ai rezultate de durata si tare nu inseamna 300 de abdomene.mai bine faci mai putine dar corecte.seee ya :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu fac de la 5 dimineata pana seara la 8-30 cu pauze mari desigur cam 8000de abdomene

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 16 ani si un an m-am prostit am vrut sa fac abdomene si lucram in schimb la spatecrying dar o sa incerc cum ziceti voi sa facbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 11 ani cate abdomene trebuie sa fac p zi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

100000000 de abdomene pe zihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fac sala de 2 ani. cred ca la abdomen am lucrat cel mai mult incepe cu cate 40 de abdomene 2 serii pauza 5 minute in care bagi proteine de care vrei naturale sau chimice. in fiecare zi faci cresti cu cate 5-10 abdomene pe zi la o saptamana cresti si seriile 1-2 depinde.intodeauna cu o ora inainte sa te apuci ia o proteina altfel e degeaba crede-mawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Io am 13 ani si fac 200 de abdomene pe zi si imi este usor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salutare!

Fara suparare, nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar daca nu sunteti in stare sa dati un raspuns concret, v-as ruga sa nu mai postati.
Pentru un abdomen plat, e foarte simplu. Ce spun toti "smecherasii" cu cate 10000 de abdomene/zi, este o aiureala. Poti incepe cu cate 30 de abdomene pana la 200...Nimeni nu iti spune sa faci ca un robot. Le faci in intervale de timp de cate 5 minute, si faci seriile dupa cum iti priesc. In legatura cu apa. E ok, dar nu este adevarat ca te ajuta sa slabesti.Intr`adevar, te "curata" de toxinele din corp, dar, nu e cine stie ce.trebuie sa consulti o persoana din domeniul Fitness`ului, deoarece nu este bine sa te apuci de o dieta care sa te imbolnaveasca.

Daca doresti sa scapi de tesutul adipos, trebuie sa alergi... ori in aer liber, ori pe loc, ori pe banda.

Pentru a efectua cat mai eficient aceste exercitii:
-Picioarele la un unghi de 45 de grade
-Mainile pe piept incrucisate aproape de gat!(Daca faci cum spun toti... profesorii de sport de la scoala-Cu "Mainile dupa ceafa"-o sa ajungi sa regreti intr-o zi deoarece o sa ai dureri de spate si de gat)
-Nu atinge solul cu umerii.Si,incearca sa stai cat mai incordat/incordata.Nu te grabi cand le efectuezi, nimeni nu te grabeste!

===//////////====
Trecand peste asta, cei care faceti cate 30-50 de abdomene sau flotari pe zi:
Un inceput bunicel, daca ai 14 ani. Cel mai important, este sa le faci dimineata, dupa ce te`ai trezit.Si seara, inainte de culcare.

Cateva recomandari:
Incercati sa faceti cate 100 de abdomene pe zi, in 2 serii(adica cate 50)
-50 dimineata/50 seara
-FlotarisickPutin mai complicat aici...depinde ce doresti sa iti dezvolti.Bicepsii,pectoralii sau chiar si abdomenul(partial).
-Incearca sa faci cate 30 dimineata, si cate 50 seara.
-Cumpara`ti niste guntere intre 2 si 4 kg, si incearca sa faci exercitii... Exercitiile cu guntere-Fa`le inainte sa faci flotari.Cate 50 la inceput.Ai sa observi cateva schimbari:marirea masei musculare, intarirea pectoralilor, si executarea mult mai usoara a flotarilor.Incearca intotdeauna sa iti depasesti limitele, pana in momentul in care simti ca cedezi. Dupa ce faci flotari, este important sa stai intins, daca vrei sa iti dezvolti umerii.

Pentru oblici-Cu guntere-Mana stanga la ceafa, si in dreapta tii un gunter(iertati, nu mai tin minte singularul. straight face ), si faci coborari, incet, pana la genunchi...Important este sa tii spatele drept. poti face asa si invers...In fine.
Sper ca sunt folositoare randurile scrise de mine...
Stima si respect.
Ecstasy

PS:
Stresant robotelul cu "..."